Tarptautinės atvirosios Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamųjų taurių futbolo (5x5) ir krepšinio (3x3) varžybos

2015.11.24

Kazlų Rūdos sporto centre ir Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje 2015 m. lapkričio 19 d. vyko Tarptautinės atvirosios Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamųjų taurių futbolo (5x5) ir krepšinio (3x3) varžybos, skirtos Lietuvos kariuomenės 97-osioms metinėms paminėti.

Organizuojant Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkui kapitonui Kęstučiui Čekavičiui ir talkinant Kazlų Rūdos sporto centro direktoriaus pavaduotojui Giedriui Gorianovui, šis, tradicija jau tapęs sporto renginys, sulaukė rekordiškai didelio susidomėjimo nei ankstesniais metais. Dėl Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko įsteigtų pereinamųjų taurių varžėsi 252 sportininkai - 48 komandos (28 krepšinio ir 20 futbolo) iš Lietuvos kariuomenės, Policijos departamento ir policijos vienetų (taip pat policijos mokyklos), Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos šaulių sąjungos, Kazlų Rūdos savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų bei Jungtinių Amerikos Valstijų 3 brigados.

Po atkaklių kovų krepšinio varžybose I vietą iškovojo ir Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamąją taurę laimėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komanda, II vietą užėmė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono komanda, III vietos laimėtoja – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komanda. Rezultatyviausiais varžybų krepšininkais tapo ir Ginalo "Gerber" dovanomis apdovanoti – Mantautas Patašius (KASP 1-oji rinktinė), Tomas Gasparavičius (LDK Gedimino štabo batalionas) ir Mintautas Amankavičius (Kauno apskrities VPK).

Futbolo varžybose I vietą tik po baudinių serijos iškovojo ir Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamąją taurę laimėjo MPB „Geležinis vilkas“ komanda, II vietą užėmė Kazlų Rūdos „Rududu“ komanda, III vietos laimėtoja – Krašto apsaugos savanorių pajėgų 1-osios rinktinės komanda. Rezultatyviausiu varžybų futbolininku pripažintas Ramūnas Mačežinskas (Kazlų Rūdos „Rududu“), geriausiu varžybų vartininku pripažintas – Irmantas Kovalenko (MPB „Geležinis vilkas“) –  šie dalyviai apdovanoti Ginalo  įsteigtomis "Gerber" dovanomis.

Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas plk. ltn. Stasys Paldūnas ir Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkas kpt. Kęstutis Čekavičius. Pirmąsias vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos pereinamosiomis varžybų taurėmis, taip pat medaliais, diplomais ir daiktinėmis dovanomis.