2024 metais Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) švenčia garbingą 100 metų jubiliejų, pažymintį ilgą ir reikšmingą akademinio gyvenimo istoriją. Ši šventė atveria galimybes prisiminti svarbiausius pasiekimus ir partnerystes, kurios prisidėjo prie universiteto plėtros. Viena iš tokių ilgalaikių ir produktyvių partnerysčių yra su Mocevičiaus firma „Ginalas“, kuri aktyviai prisideda prie akademinių iniciatyvų ir žemės ūkio sektoriaus plėtros Lietuvoje.
Partnerystė tarp Mocevičiaus firmos „Ginalas“ ir VDU prasidėjo 1995 metais, kai buvo surengta pirmoji žemės ir miškų ūkio paroda. Nuo to laiko „Ginalas“ tapo ne tik nuolatiniu šių parodų dalyviu, bet ir svarbiu rėmėju, organizuojančiu ir remiančiu įvairius renginius, įskaitant tarptautinius medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatus. Tokios iniciatyvos ne tik stiprina ryšius su akademine bendruomene, bet ir prisideda prie žemės ūkio inovacijų diegimo Lietuvoje.
„Ginalas“ ypač akcentuoja investicijas į švietimą, todėl įsteigė tris vardines stipendijas Miškų ir ekologijos fakulteto studentams. Ši iniciatyva skatina jaunus žmones siekti žinių ir plėtoti savo karjeras žemės ūkio srityje. Be to, įmonė nuolat remia mokslines konferencijas, kurios prisideda prie žinių mainų ir inovacijų skatinimo.
Neseniai VDU ŽŪA gavo dovaną iš „Ginalo“ – du modernūs STIHL iMOW 6 EVO vejos pjovimo robotai. Ši dovana ne tik simbolizuoja abipusį įsipareigojimą, bet ir suteikia studentams galimybę susipažinti su naujausiomis STIHL technologijomis. VDU ŽŪA ketvirtuosiuose rūmuose įrengta „Ginalo“ atstovaujamų įrankių ekspozicija.
Mocevičiaus firma „Ginalas“ ir VDU ŽŪA glaudžiai bendradarbiauja ir remiasi abipusiu įsipareigojimu plėtoti bendrus projektus. VDU ŽŪA absolventai sudaro apie penktadalį „Ginalo“ darbuotojų, o jų įgytos žinios ir kompetencijos ženkliai prisideda prie įmonės plėtros ir inovacijų diegimo.
Švenčiant VDU 100-metį, verta paminėti sėkmingą ir ilgalaikę Mocevičiaus firmos „Ginalas“ partnerystę su universitetu. Ši bendradarbiavimo istorija įrodo, kad stiprus ryšys tarp akademinės bendruomenės ir verslo yra svarbus žemės ūkio sektoriaus plėtrai Lietuvoje. Toks bendradarbiavimas ne tik skatina inovacijas, bet ir padeda formuoti ateities specialistus, pasiruošusius spręsti šiuolaikinius iššūkius.