Alytuje prasidėjo tarptautinis skulptūrų simpoziumas – „Eglės sūnūs“

2018.07.11

Mocevičiaus firma „Ginalas“ remia Alytuje vykstantį tarptautinis medžio skulptūrų simpoziumą – „Eglės sūnūs“, skirtą poeto Anzelmo Matučio kūrybos iliustravimui ir populiarinimui.

Šis renginys, suburiantis dalyvius ir iš kitų pasaulio šalių, yra skirtas rašytojo Anzelmo Matučio kūrybos iliustravimui ir sklaidai. 

Simpoziume dalyvauja Kęstutis Benedikas (Lietuva), Egidijus Impolis (Lietuva), Laura Guzman-Mendez (Kosta Rika – Izraelis), Vladimir Pantelejev (Baltarusija), Jolanta Šmidtienė (Lietuva), Artūras Zienka (Lietuva), Marijus Petrauskas (Lietuva), Arūnas Vaitkus (Lietuva).

Kaip teigia K. Benedikas, medžio drožėjas ir vienas iš renginio organizatorių, simpoziumas yra skirtas ne vien Alytaus žmonių akims: „Jau ketvirtas simpoziumas yra skirtas Matučio garbei, jo kūrybos populiarinimui ir kad apie jį sužinotų ne vien alytiškiai, lietuviai, bet ir kitos šalys. Mes skleidžiame žinią apie mūsų miestą, Anzelmą Matutį ir jo kūrybą“.

Konferencija vyks iki pat liepos 18 d., o jos metu alytiškiams bei miesto svečiams bus atvira ne viena paroda. 

PROGRAMA

  • Birželio 22 d. 16 val. Jolantos Šmidtienės parodos „Nimbai“ atidarymas Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6). Vyks iki rugpjūčio 1 d.
  • Liepos 10 d. 11 val. simpoziumo atidarymas Alytaus dailiųjų amatų mokyklos kieme (S. Dariaus ir S. Girėno g. 27).
  • Liepos 10 d. 17 val. simpoziumo dalyvių darbų parodos atidarymas Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6). Vyks iki liepos 18 d.
  • Liepos 18 d. 12 val. Andreja Jovic (Serbija) iliustracijų parodos „Eglės sūnūs“ atidarymas galerijoje „22 laipteliai“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 7). Vyks iki rugpjūčio 18 d.