Kaziuko mugė 2018: Keturios dienos pjovimo meno ir įspūdinga dovana Vilniaus miestui

2018.03.06

Kovo 2-4 dienomis Ginalas dalyvavo Vilniaus Kaziuko mugėje. Šiemet tai buvo išskirtinė šventė ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir rekordiniu -15 °C šalčiu, tokio mugės metu nebuvo jau 15 metų.

 

 

 

 

 


STIHL stovykla įsikūrė Lukiškių aikštėje, čia jau nuo ketvirtadienio netilo STIHL pjūklų ūžesys. Mūsų partneriai profesionalių drožėjų klubo Steel Beavers atstovai negalėdami jėgų drožė įspūdingas skulptūras.

       

Visomis mugės dienomis vyko ir greitojo pjovimo rungtynės, kurių metu medžio kaladė meno kūriniu tampa greičiau nei per valandą. Meistrai užsibrėžė ambicingą tikslą – šimtmečio proga išdrožti net šimtą figūrų. Visi darbai po varžybų buvo parduodami mugės lankytojams rengiamuose aukcionuose. Drožėjų klubas kartu su Ginalu tęsia savo akciją „100 skulptūrų Lietuvai”, viena jų įspūdingas keturių metrų ilgio ąžuolinis suolas su miesto simboliais.

       

Snieguotą šeštadienį Mocevičiaus firmos Ginalas atstovai Vilniui padovanojo įspūdingą 4 m suolą, kuris vaizduoja Vilniaus legendą – dešinėje Gedimino pilis, o kairėje pusėje Vilkas.Vilniaus legenda
Senų senovėje Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas medžiojo Šventaragio slėnio giriose. Pavargęs po ilgos sėkmingos medžioklės Didysis kunigaikštis ten pat ir apsistojo nakvoti. Vos spėjo valdovas sumerkti akis, aplankė jį nepaprastas sapnas. Sapnavo Gediminas, kad kalno viršūnėje, kur jis buvo tądien taurą nukovęs, stovi didžiulis geležinis vilkas ir, pakėlęs išdidžią galvą į mėnulį, staugia taip, tarsi šimtas vilkų staugtų. Pažadintas tekančios saulės spindulių, prisiminė Kunigaikštis keistąjį sapną ir paprašė pagonių žynio  Lizdeikos atskleisti jo paslaptį.

O šis sapną paaiškino taip: „Kas valdovui ir Lietuvos valstybei dievų lemta, tegu ir įvyksta! Geležinis vilkas simbolizuoja neįveikiamą pilį ir miestą, kurį valdovas šioje vietoje įkursiąs. Tas miestas būsiąs lietuvių žemių sostinė, o vilko staugimas ženklina to miesto šlovę – ji pasieksianti visus pasaulio kraštus…“ Tad Lietuvos valdovas Gediminas, nusilenkdamas dievų valiai, tuojau pradėjo statyti būsimąją sostinę, o jos vardą – Vilnius – paėmė iš Vilnios upės.