300 ežerų ralyje dalyvavo

2015.08.10

Rugpjūčio 7-8 d. Zarasų krašte vyko vienas didžiausių vasaros sezono automobilių sporto renginių – 300 ežerų ralis. Šiais metais automobilius puošė net 10 skirtingų šalių vėliavos. Dalyvių sąraše – 84 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Didžios Britanijos, Švedijos, Vokietijos. 300 ežerų ralyje dalyvavo ir „STIHL“ remiamas Benedikto Vanago ir Gretos Germanavičiūtės ekipažas, traukęs sirgalius prie greičio ruožo savo bolidu „Subaru Impreza WRC“.

Lenktynės vyko vieną karšiausių ir sausiausių vasaros savaitgalių, Zarasų apylinkėse termometro stulpelis kilo gerokai virš 30 laipsnių šilumos. Lenktynių sąlygas sunkino ir itin sunkiai besisklaidančios dulkės. Dulkių debesys, startavusiems ne pirmiems, turėjo įtakos net labiausiai patyrusiems lenktynininkams. Atsižvelgus į šias sunkinančias vairavimą sąlygas ir dalyvių prašymu buvo pakoreguota lenktynių eiga – atsisakyta vieno greičio ruožo ir pailgintas laikas tarp dalyvių išvažiavimų.

„Tai buvo vienas sudėtingiausių greičio ruožų ir ilgiausios dešimt minučių mano karjeroje. Kelyje stovėjo dulkės, nebuvo jokio vėjo, o vietomis tiesiai į akis švietė saulė. Buvo momentų, kai buvo labai baisu. Tokiu atveju reikia būti protingiems ir nespausti. Atsigriebsime kitose vietose,“- vos iš automobilio po ketvirtojo greičio ruožo išlipusi komentavo B. Vanago komandos šturmanė G. Germanavičiūtė.

Dulkės ir saulė pakoregavo visų ekipažų greitį. Išlipę iš bolidų prakaitą braukė, emocijomis dalinosi ir galvas purtė tiek lyderiai, tiek lėčiau važiuojančių komandų pilotai.

„Vakarop dingo vėjas, trasoje be galo daug dulkių. Mes tiesiog nerizikavome, ir kur nematėme, greitai nevažiavome. Sportas yra sportas, bet jei nematome, kur važiuoti, tai nematome,“- sakė B. Vanagas.

B. Vanago ir G. Germanavičiūtės ekipažas antrą ralio dieną važiavo ir finišavo stabiliai, išlaikydamas penktą poziciją.

Nuotrauka: Jurga Anusauskienė