Jaunimo meninių ir profesinių įgūdžių tobulinimo stovykla Prienuose

2018.06.12

 

Birželio 4 -11 dienomis Prienuose vyko „Jaunimo meninių ir profesinių įgūdžių stovykla“, kurioje dalyvavo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Konservavimo ir restauravimo katedros studentai ir dėstytojai. Jaunieji restauratoriai prisilietė prie paveldo ir istorijos: atnaujino prie Balbieriškio pirminės sveikatos priežiūros centro esančią medinę mažąją architektūrą bei Mačiūnų ir Lapelionių piliakalnių žymeklius, restauravo Prienų rajono ir Birštono miesto civilinių kapinių (Ivoniškių k.) centrinį kryžių. o taip pat kūrė koplytstulpius, skirtus krašto partizanų atminimui bei Paprienėje atnaujins sporto ir laisvalaikio erdvę, sukurdami naujus dekoratyvinius suoliukus.

STIHL remiama VšĮ Meninės drožyba jau ne pirmą vasarą suburbia studentus savo teritorijoje.
Meninė drožybos amatininkai ir vadovas Algimantas Sakalauskas perdavė savo žinias studentams. Stovyklos metu studentai išbandė darbą su STIHL benzininiais ir akumuliatoriniais pjūklais.

   
       

Birželio 11 dieną Paprienėje vyko stovyklos uždarymas. Uždarymo vakare visiems praktiką atlikusiems studentams buvo įteikti Jaunųjų restauratorių profesinių įgūdžių tobulinimo stovyklos pažymėjimai. Studentai papasakojo apie savo sukurtus dekoratyvinius suolus, kurie puoš Paprienės sporto ir laisvalaikio erdvę.