Ekskursijos po Igvasu ir Salta, atvykimas į Dakarą

2018.01.17

Naujasis gamtos stebuklas – Igvasu kriokliai

Po karštosios Buenos Airės atvykome į Igvasu provinciją, kur viso pasaulio turistus vilioja plačiausi kriokliai pasaulyje – Igvasu (isp. Cataratas de Iguazú). Jų plotis siekia beveik 3 km, o aukštis kai kuriose vietose – net 82 metrus! Šie įspūdingi kriokliai tapo vienu iš naujųjų 7 pasaulio gamtos stebuklų. Apie 80 % krioklių yra Argentinos pusėje, o likusi dalis – Brazilijoje. Vietiniai sako, kad Argentina turi teatro sceną, o Brazilija – teatro kėdes. Įsitikinome, kad krioklius verta aplankyti iš abiejų pusių – Brazilijos pusėje atsiskleidžia visa krioklių didybė. Galime pasidžiaugti, kad gyvenome ypatingoje vietoje – per viešbučio langą matėme upių sankirtą, kuri atskiria Argentiną, Braziliją ir Paragvajų.

Purmamarka ir druskos ežeras

Atskridę į Saltą (isp. Salta) automobiliu išvykome į Purmamarką (isp. Purmamarca) – miestą su įspūdingu 7 spalvų kalnu. Senasis indėnų miestelis ilgą laiką buvo skurdus ir nepaliestas civilizacijos, kol čia atsirado asfaltuotas komercinis kelias, vadinamas Capricon Axis. Miestelis išliko labai mažas, tačiau tapo turistiniu ir dabar pragyvena iš suvenyrų parduotuvių ir rankdarbių turgaus. Ypatingo grožio vaizdais mėgavomės pajudėję link Salinas Grandes – druskos ežero. Šis kelias driekiasi per įvairiausių spalvų kalnus. Kelionės metu grožėjomės pakalnėmis, nusėtomis kaktusais, ir pakilome į 4170 m. aukštį – dalis komandos narių pasiekė savo aukščio rekordą. Pervažiavę kalnus pamatėme išskirtinį druskos ežerą, kurio paviršiaus plotas yra apie 220 kvadratinių kilometrų.

Atvykimas į Dakarą

Vakare pasiekėme Dakaro stovyklą, vadinamąjį bivuaką. Kadangi buvome su „Pitlane“ komandos apranga, vos išlipus iš automobilio šalia įvažiavimo į bivuaką, prie mūsų pripuolė būrys Dakaro gerbėjų su prašymais kartu nusifotografuoti. Kai įvažiavome į vidų, Benediktas Vanagas aprodė bivuaką nuo „Pitlane“ komandos sunkvežimio stogo – stovyklos dydis išties įspūdingas, turint galvoje, kad dalyviai čia įsikūrė tik vienai dienai. Vėliau pasivaikščiojome po kitų komandų bazes, pamatėme jų kasdienybę ir buvome supažindinti su Dakaro ralio žvaigždėmis: Vladimiru Čaginu ir „Kamaz“ komandos vairuotoju Eduard Nikolaev , „Maz“ komandos vairuotoju Aleksanr Vaslievski ir pan. Aplankėme ir Dakaro valgyklą, kurioje per dieną pavalgo apie 4 tūkst. žmonių. Dabar skrendame į Mendosą (isp. Mendoza), turėsime dieną pasidairyti po apylinkes ir kelionę tęsime kartu su „Pitlane“ komanda. Nuotykių dar bus!