2023-04-03

IV-asis tarptautinis medžio drožėjų čempionatas

IV-asis tarptautinis medžio drožėjų čempionatas: kokių skulptūrų galima sukurti grandininiu pjūklu?

Po kelerių metų pertraukos į Lietuvą sugrįžo IV-asis tarptautinis medžio drožėjų grandiniais pjūklais čempionatas, vykęs kovo 29–balandžio 1 d. parodos „Ką pasėsi 2023“ metu. Į Akademiją (Kauno r.) atvykę lankytojai galėjo pasigrožėti medžio drožėjų meistriškumu ir pamatyti, kaip kuriamas šis menas.

„Stihl“ produkcija Lietuvoje – jau 30 metų

Analogų Europoje neturintis tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas surengtas ketvirtą kartą. Jame dalyvavo medžio drožėjai iš 12 pasaulio šalių: JAV, Japonijos, Mongolijos, Olandijos, Rumunijos, Slovėnijos, Ukrainos, Lenkijos, Estijos ir, žinoma, Lietuvos.

Čempionato organizatorius – VšĮ „Steel beavers“ – organizuoja medžio drožėjų renginius, plenerus ir varžybas įvairiuose Lietuvos miestuose ir vietovėse. Šių renginių tikslas – populiarinti tautines ir etnografines medžio drožybos tradicijas visuomenėje, puoselėti meilę miškui ir medžiui, puošti visuomenines ir privačias teritorijas medžio meno kūriniais, žinoma, ir skleisti žinią apie Lietuvoje gana naują meno ir sporto kryptį – medžio drožybą grandininiais pjūklais.

Pagrindinis renginio rėmėjas – Mocevičiaus firma „Ginalas“ – oficialus „Stihl“ produkcijos importuotoja Lietuvoje jau 30 metų.

Skulptūras galima išdrožti labai greitai

Tai buvo tikra medžio drožėjų, žiūrovų, kolekcininkų šventė ir ypač laukiama finalinė diena. Visos skulptūros buvo gaminamos benzininiais ir akumuliatoriniais „Stihl” pjūklais. Naudodami šiuos įrenginius, drožėjai sukurti skulptūrą gali labai greitai.

Didžiųjų skulptūrų gamybai čempionato dalyviai turėjo 4 dienas, kasdien vyko greitojo drožimo varžybos, kuomet drožėjai turėjo po 1 val. skulptūrai išdrožti. Visas skulptūras aukciono metu galėjo įsigyti varžybų žiūrovai.

Čempionato I vietos nugalėtoju tapo japonas Takao Hayashi, kuris išdrožė liūtą Lietuvos karalių su riteriais peliukais. II vieta atiteko drožėjui Gintautui Tručinskui (Lietuva), o III - Ioan Ungur (Rumunija).

Ne mažiau ovacijų sualukė ir dar di titulai: publikos favoritu tapo Vidas Nugaras (Lietuva), o drožėjų – Lkhagva George (Mongolija).

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio unikalaus renginio ir matyti vis didesnį susidomėjimą medžio drožyba grandininiais pjūklais. Smagu, kad virtuoziškai dirbti įrankiais moka vis daugiau drožėjų”, – teigė įmonės „Ginalas“ įkūrėjas. G. Mocevičius.