STIHL iMOW® - DUK

Jūsų klausimai, mūsų atsakymai

Kaip iMOW® vejos pjovimo robotas žino, kur yra jo pjaunamo ploto ribos?

Ribos ženklinamos, apjuosiant teritoriją viela. Įkrovimo stotelė šia viela siunčia signalą, pagal kurį ir orientuojasi iMOW® vejos pjovimo robotas. Naudojant robotą, perimetro viela klojama į siaurą griovelį, esantį žemėje, dažniausiai 10 cm gylyje, arba tvirtinama fiksuojančiosiomis vinimis žemės paviršiuje. Net paviršiuje pritvirtinta viela po kurio laiko apauga veja ir jos nematyti.

Kaip robotas atpažįsta kliūtis mano sode?

Krūmai, gėlynai, medžiai ir kitos kliūtys nuo pat pradžių apjuosiamos perimetro viela. Kai iMOW® vejos pjovimo robotas savo jutikliais, esančiais po judančiu dangčiu, pajunta kliūtį, jis žino, kuria kryptimi jam būtų patogiau ją apvažiuoti.

Kokie saugumo įrenginiai įmontuoti iMOW® vejos pjovimo robote?

iMOW® vejos pjovimo robote yra įmontuoti įvairūs jutikliai, todėl, kai tik kas nors jį paliečia arba pabando pakelti, įrenginys sustoja. Rankinis stabdymo mygtukas užtikrina didesnį saugumą. Be to, Jūs galite taip nustatyti savo iMOW® vejos pjovimo robotą, kad juo būtų galima naudotis, tik žinant asmeninį PIN kodą. Tada vagystė taps betikslė. 

Kas atsitinka, kai išsikrauna akumuliatorius?

Kai akumuliatorius jau yra beveik tuščias, Jūsų iMOW® vejos pjovimo robotas skuba pasikrauti, nes jam dar reikia nupjauti didžiulį plotą. Tokiu atveju jis važiuoja į įkrovimo stotelę ir kaip įmanoma greičiau pasikrauna. Jūsų iMOW® vejos pjovimo robotas naktį ilsintis pasikrauna lėtai ir, suprantama, taupiau, taip prailgindamas akumuliatoriaus veikimo laiką. Robotui kraunantis naktį, tausojama aplinka ir sutaupoma pinigų.

Kiek laiko reikia iMOW® vejos pjovimo robotui per savaitę pievai nupjauti?

Labai svarbu, kad vejos pjovimo robotas būtų veiksmingas. Kuo trumpiau įrenginys dirba, tuo ilgiau Jūs galite džiaugtis savo veja. Dėl to mes iš esmės svarstėme šį klausimą. Taigi, įdėjus daug pastangų, iMOW® vejos pjovimo robotas gali atlikti savo darbą per itin trumpą laiką. Pavyzdžiui, mūsų „iMOW® RMI 422 P“, esant idealioms sąlygoms, 1 500 m² vejos plotui nupjauti reikia tik 17 darbo valandų per savaitę. Grynasis pjovimo laikas priklauso ne tik nuo ploto dydžio, bet ir nuo sodo sudėtingumo bei oro sąlygų. 

Ką veikia mano iMOW® vejos pjovimo robotas, kai lyja?

Jis gali veikti, kada tik Jūs norite! iMOW® vejos pjovimo robotas gali dirbti lyjant. Jeigu Jūs tinkamai nustatysite iMOW® vejos pjovimo robotą, jis dirbs, tik esant sausoms oro sąlygoms, taip tausodamas velėną ir kartu jūsų robotą. Šį robotą labai lengva nustatyti. 

Ar aš galiu, iMOW® vejos pjovimo robotu pjauti teritoriją rankiniu būdu?

Taip, norint valdyti iMOW® RMI 6 serijos vejos pjovimo robotą rankiniu būdu, reikia iš jo išimti valdymo skydelį. Jūs galite be vargo valdyti šį robotą, tarsi vedžiodami jį už pavadėlio. 

Ar galima iMOW® vejos robotą valdyti nenaudojant perimetro vielos?

iMOW® nėra valdomas nuotoliniu būdu, tik per išimamą valdymo skydelį. Tam, kad iMOW® pjautų savarankiškai, visada būtina perimetro viela. Be to, C modeliuose Jūs turite galimybę įvesti tam tikrus nustatymus, naudodamiesi iMOW® programėle, pvz., galite įjungti ir sustabdyti iMOW® arba pakoreguoti pjovimo planą. 

Iš kur iMOW® vejos pjovimo robotas žino, kada jis gali pjauti?

Tam parengiamas pjovimo planas. Jis įdiegiamas automatiškai arba suvedant duomenis rankiniu būdu. Jūsų iMOW® vejos pjovimo robotas ne tik savarankiškai seka vejos pjovimo planą, bet ir per tam tikrą nustatytą laiko tarpą – vadinamąjį aktyvųjį laiką – nusprendžia, ar tęs nutrauktą pjovimo procesą vėliau.  

Ar iMOW® vejos pjovimo robotas gali įveikti įkalnes?

Jokių problemų! iMOW® vejos pjovimo robotas lyg niekur nieko įveikia iki 45 proc. įkalnes. 

Ar iMOW® vejos pjovimo robotas tinka visiems sodams?

Mūsų iMOW® vejos pjovimo robotas yra tikras darbštuolis. Jis įveikia apytikriai iki 5 000 m² vejos plotą, tiesa, tai dar priklauso nuo įrenginio tipo. Jeigu Jūsų veja yra labai kampuota, Jus aptarnaujantis specializuotas pardavėjas ją mielai apžiūrės ir padės Jums rasti geriausią sprendimą. 

Kur dedama nupjauta žolė?

iMOW® vejos pjovimo robotas yra mulčiuojanti vejapjovė, todėl jam nereikia žolės surinkimo krepšio. Jis savo mulčiavimo peiliu susmulkina nupjautą žolę į mažas dalelytes. Jos lieka velėnoje kaip biologinės trąšos. Tai palengvina Jūsų darbą. Su šia vejapjove Jūs galite išskirtinai prižiūrėti savo veją. 

Ar iMOW® vejos pjovimo robotas važiuoja nustatyta trajektorija?

iMOW® vejos pjovimo robotas juda atsitiktiniu režimu. Kodėl jis taip elgiasi? Viena vertus, robotui nesilaikant griežtos trajektorijos, žolės stiebelis nupjaunamas iš kelių pusių, taip kuriama idealiai graži veja. Kita vertus, tokiu būdu išvengiama pavojaus, kad tam tikros vietos nepalankiuose sodo plotuose liks nenupjautos ir vejoje matysis pėdsakai. 

Ar gali iMOW® vejos pjovimo robotas dirbti naktį?

Žinoma. Kaip Jūs pageidausite. Įsitikinkite, jog vejos pjovimo robotas pjauna išties tyliai. Tada suprasite, kad jo skleidžiamas garsas netrikdys nei Jūsų, nei Jūsų kaimyno. 

Ar gali iMOW® švariai nupjauti vejos kraštus?

Šiuo atveju Jūs taip pat galite pasikliauti vejos pjovimo robotu. Minkšti kraštai (kai aukščių skirtumas – iki 2 cm; tai: antžeminės terasos, keliai ir pan.) apjuosiami perimetro viela ir nupjaunami švariai. Kai kraštai yra kieti (aukščių skirtumas didesnis kaip 2 cm; tai: sienos, aukštos terasos ir kt.), iMOW® sodo robotas nustatomas taip, kad privažiuotų kiek galima arčiau, bet visada išilgai krašto. Tokiais atvejais gali prireikti, gražinant kraštą, papildomai padirbėti ir su žoliapjove (trimeriu). 

Ar gali iMOW® vejos pjovimo robotas pjauti sujungtuose sklypuose?

Taip, iMOW® vejos pjovimo robotas gali pjauti skirtinguose žemės sklypuose, jei jie yra sujungti tarpusavyje perimetro viela. Jus aptarnaujantis specializuotas pardavėjas mielai apjuos juos viela. 

Ar gali iMOW® robotas pjauti žolę dviejuose nesusijusiuose sklypuose?

Taip, iMOW® vejos pjovimo robotas taip pat gali nupjauti žolę ir antrame sklype, nesusijusiame su pirmuoju. Svarbu, kad jame būtų įkrovimo stotelė. Tokiu atveju Jūs turėsite pernešti robotą. Jus aptarnaujantis specializuotas pardavėjas mielai sumontuos antrą įkrovimo stotelę. 

Kokiu keliu iMOW® vejos pjovimo robotas važiuos link įkrovimo stotelės?

Ar Jūsų iMOW® pjovimo robotas važiuos link įkrovimo stotelės palei vielą, ar nustatytu keliu, priklauso tik nuo Jūsų. Galima įvairiai pjauti vejos kraštą, siekiant, kad jis būtų švarus. 

Koks turi būti žolės aukštis, kad iMOW® vejos robotas galėtų pjauti?

Prieš išsiųsdami savo iMOW® į pirmąją kelionę, Jūs turite pasirūpinti, kad žolė būtų nupjauta su vejapjove iki 3–5 cm aukščio. 

Kokio pločio turi būti važiavimo kelias?

iMOW® RMI 6“ važiavimo kelio plotis privalo siekti bent 108 cm, o „RMI 4“ – bent 88 cm. 

 
Prenumerata el. paštu