Kieme, sužibėk! Tave prižiūrės STIHL „Kombi“!

Ar svajojote kada nors turėti kompaktišką įrankį, kuris ir veją nupjaus, ir kiemą supančią gyvatvorę nugenės, ir rudenį nuo takų lapus nupūs... Ir tai – dar ne visos jo galimybės. Kartais svajonės pildosi, o jas išpildyti padeda specialistai. Į klausimus apie daugiafunkcę multisistemą kiekvienos sodybos kiemui atsako Mocevičiaus firmos „Ginalas“ vadovo pavaduotojas Eduardas Derenka.

Kuo išskirtinė yra STIHL „Kombi“ sistema?

STIHL „Kombi“ sistema pirmiausiai pasižymi savo universalumu bei tvirta konstrukcija. Vakarų šalių rinkose tokios sistemos – gana populiarios (mūsų šalyje jos taip pat populiarėja). Įsigyjant tokį komplektą, nebūtina pirkti atskirų įrenginių vienam ar
kitam aplinkos priežiūros darbui, – tam panaudojamas vienas energijos šaltinis bei konkretūs priedai, kurių kaina mažesnė nei atskirų įrenginių.  Visi STIHL „Kombi“ sistemos konstrukciniai elementai maksimaliai unifikuoti su jau esančiais rinkose gaminiais, t.y. vidutinės galios žoliapjovėmis. Sistemoje, ten, kur įmanoma, panaudoti tie patys reduktoriai, drauge – ir ta pati darbinė įranga. Varikliai yra atitikmenys variklių, montuojamų į standartines žoliapjoves. Be to, koks variklio tipas bebūtų sumontuotas, sistemos darbiniai priedai bei jungtis tarp priedų ir variklio dalies vamzdžių (koto dalių) yra identiški. Taigi, visi galimi darbiniai priedai yra tinkami ir pritaikomi visiems variklių tipams. Maksimalus darbinių priedų kiekis – 13 vnt., jų naudojimas priklauso nuo šalies rinkos poreikių. Kadangi „Kombi“ sistemoje standartinės žoliapjovės vamzdis (kotas) padalytas į dvi dalis (viena jų montuojama su darbiniu priedu, kita – su varikliu), kurios sujungiamos specialia STIHL patentuota jungtimi, ši konstrukcija turi būti labai stabili ir tvirta. Juolab kad ir darbo krūvis, tenkantis sujungtam vamzdžiui ir panaudojant pakankamai sunkų darbinį priedą (pvz., cilindrinį  šepetį), yra pakankamai didelis. Todėl STIHL „Kombi“ sistemos vamzdžiuose (koto dalyse) naudojami tik standūs vidiniai velenai (plieniniai strypai).

Ar į šią sistemą integruojami tik benzininiai varikliai, ar yra ir elektrinių, akumuliatorinių variklių pasirinkimo galimybė? Jei taip, kokie jų ypatumai?

STIHL „Kombi“ sistema gali būti su galingu 4-MIX 1,4 kW keturtakčiu vidaus degimo varikliu bei pačiu galingiausiu ir naujausiu profesionaliu STIHL akumuliatoriniu varikliu.

1,4 kW 4-MIX variklis mūsų rinkoje jau yra gerai pažįstamas daugiau kaip 10 metų. Dabar jis atnaujintas, panaudojant eilę pažangių konstrukcinių sprendimų, atitinkančių šiuolaikinį techninį ir technologinį lygį. Šis variklis, montuojamas į žoliapjoves, aukštapjoves, grunto grąžtus bei kitus STIHL įrenginius, pasižymi dideliu sukimo momentu, mažomis degalų sąnaudomis, mažu triukšmo lygiu bei svoriu. Akumuliatorinis variklis, naudojamas „Kombi“ sistemoje, yra naujausios kartos STIHL EC tipo bešepetėlinis variklis, naudojamas ir profesionalioje akumuliatorinėje STIHL žoliapjovėje. Jo rotoriaus sūkiai yra beveik tokie patys, kaip ir 4-MIX benzininio variklio, sukimo momentas dydžiu jam taip pat mažai nusileidžia. Akumuliatorinio variklio svoris tik šiek tiek didesnis nei 3 kg; jo vibracija – žymiai mažesnė nei vidaus degimo variklio, taigi jis ypač tinkamas intensyviam darbui. Be to, variklio valdymo technologijoje sumontuotas trijų pakopų fiksuojamas ir LED šviesos indikaciją turintis sūkių reguliatorius, tokiu būdu optimizuojant naudojamo darbinio priedo sūkių skaičių bei taupant akumuliatoriaus energiją darbo metu. 

Kokie priedai komplektuojami su šia sistema?

Priedai, komplektuojami su „Kombi“ sistema, nemaža dalimi priklauso nuo šalies rinkos. Iš plataus jų asortimento, pas mus plačiausiai naudojami yra žoliapjovė su dvisparniu peiliu, gyvatvorių žirklės su keičiamu ašmenų kampu koto (vamzdžio) atžvilgiu, dirvos freza, cilindrinis šepetys, aukštapjovė ir pūtiklis. Kaip jau buvo minėta, STIHL „Kombi“ sistemos vamzdžio (koto dalių) viduje yra standus plieninis strypas, todėl ant žoliapjovės priedo reduktoriaus galima  montuoti įvairią darbinę įrangą – tiek apvalų diskinį pjūklą medeliams, tiek pasirinktą valo galvą ar „Polycut“ galvą su plastikiniais peiliukais.

Kokie galimi papildomi priedai, užtikrinantys įrankių naudojimo komfortą?

Sistemai galima sumontuoti 1 m ilgio vamzdžio ilginamąjį segmentą, taip pat tinkantį visoms „Kombi“ variklių versijoms. Tai aktualu aukštapjovės bei gyvatvorių žirklių priedams. Be to, „Kombi“ sistema yra labai kompaktiška. Papildomai galima įsigyti ir specialų variklio dalies bei keleto darbinių priedų transportavimo krepšį, tilpsiantį į bet kokio automobilio bagažo skyrių ir užtikrinsiantį jo švarą. Akumuliatorinio STIHL „Kombi“ variklio atveju su specialiais priedais bei jungtimis yra galimybė naudoti standartinį pasirinktos talpos AP tipo (pvz., AP 300) akumuliatorių arba pasirinktą akumuliatorių bateriją AR, nešiojamą ant nugaros ir skirtą ilgesniam darbo laikui. Be abejo, pasirinktas baterijos tipas su atitinkamais priedais-jungtimis tiks ir visiems kitiems PRO linijos bei profesionaliems STIHL akumuliatoriniams įrenginiams.

Papildomai galima įsigyti ir specialų variklio dalies bei keleto darbinių priedų transportavimo krepšį, tilpsiantį į bet kokio automobilio bagažo skyrių ir užtikrinsiantį jo švarą.

KM 131 R 

KM 130

KMA 130 R

"KOMBI" įrankiai

 
Prenumerata el. paštu