Medžių karpymo meno idėjos

Medžių karpymas yra žaliasis menas, kuris pagražins jūsų sodybą. Jeigu į tam tikrą vietą norite atkreipti dėmesį, sukurkite savitą vaizdą ar tiesiog kažką įdomaus. Iškarpyta figūra ar forma yra kaip gyvas architektūros kūrinys.

Medžių menui rinkitės tankiai augančius, visžalius medžius, tokius kaip buksmedis ar kukmedis. Tankios šakos, besiplečiančios į gražias šakeles suformuoja pagrindines užbaigtos formos linijas. Norėdami, kad šakos augtų jūsų pasirinkta kryptimi, suriškite lanksčias šakeles viela.

Geometrinės formos

Tikslus kirpimas yra raktas į gražią formą, o tai lengviausia pasiekti sukuriant pirminę konstrukciją. Norimą formą sukurkite naudodami tarp lazdų įtemptas virveles arba iš medžio juostelių pastatykite rėmus. Ant augalo uždėkite rėmą ir nukirpkite visas kyšančias atžalas. Labai paprasta sukurti daugybę formų, pradedant nuo paprasto kubo ir baigiant rutuliu ar piramide.

Standartiniai medžiai

Netgi standartiniai medžiai ar augalai gali būti apkarpyti ir tapti jūsų sodo išskirtiniu bruožu. Gaubti medžiai tankiomis lajomis ypač tinka norint kurti standartines geometrines figūras.

Įmantrios formos

Geriausias būdas sukurti tokias įmantrias formas kaip, pavyzdžiui, gyvūnų, yra pagaminti vielos karkasą ir uždėti jį ant krūmo. Kirpti pagal vielos kraštą nėra sunku. Siekiant tikslaus pjovimo svarbu naudoti lengvai valdomą įrenginį. Visos išsikišančios ataugos turi būti kerpamos kelis kartus per metus, tai skatins augalą krūmytis. Nuo pasirinkto krūmo stiprumo ir dydžio priklauso, kaip greitai išgausite norimą formą. Norint sukurti įspūdingas augalų skulptūras, dažniausiai užtrunka keletą metų.

 
Prenumerata el. paštu