Įvairaus reljefo pjovimas

Naudodami STIHL krūmapjovę ir teisingą žolės pjovimo būdą jūs galite pasiekti puikių rezultatų. Net jeigu pirmą kartą į rankas paėmėte krūmapjovę, netrukus suprasite, kaip ją naudoti teisingai. Krūmapjovę mojuokite puslankiu iš kairės į dešinę ir palaipsniui judėkite pirmyn.

Mes jums parodysime pagrindinę techniką bei kelis būdus, kuriuos naudodami galite greitai nupjauti didelius plotus ir nepavargti.

Darbo principas

Kadangi pjovimo įranga sukasi prieš laikrodžio rodyklę, dažniau pasitaiko pjovimo iš dešinės į kairę būdas. Šios technikos privalumas yra tai, jog nupjauta žolė nukrenta ant jau nupjauto ploto.

 Darbo principas

Pjaunant labai ilgą žolę ar piktžoles patariama pjauti dviem kryptimis: judesys į dešinę pirmiausiai nupjauna žolės viršūnę, o po to einantis judesys į kairę pašalina likusią žolę. Kaip įprasta, nupjauta žolė nukrenta kairėje pusėje.

 Didelės, lygios vietos – reikia įgudimo

Geriausias būdas pjauti didelius plotus yra naudoti kvadrato metodą. Padalinkite pjaunamos žolės plotą į kvadratus, tuomet dirbkite eidami nuo kvadrato kraštų link centro.

 Dirbant ant šlaito – juosta po juostos

Dirbant ant šlaito geriausia naudoti juostų metodą: pjaukite žolę juostomis lygiagrečiai šlaitui, o grįžkite šalia pradalgių. Tuomet nupjaukite kitą žolės juostą, esančią aukščiau. Nupjauta žolė visada kris ant jau nuopjauto žemės ploto.

 Kliūčių įveikimas – paruoškite kelią

Pjovimo linija yra geriausias būdas norit nupjauti žolę aplink medžius ar krūmus nepažeidžiant jų šakų ar stiebų. Kai keli augalai auga arti vienas kito, prieš pjovimą patariama sutvarkyti plotą aplink juos. Tam naudokite krūmapjovės apsaugas. Atremkite jas į medžio ar krūmo kamieną ir sekite šalia apsaugos linijas pjaudami žolę aplink medį. Tai apsaugos kamieną, kol jūs pjausite aplink jį augančią žolę.

 

 

 
Prenumerata el. paštu