STIHL iMOW® instaliavimo gidas

Su STIHL „iMOW®“ apie vejos priežiūrą galite praktiškai pamiršti. Pateikiame instrukciją, kaip patys galite įsirengti savo vejos robotą.

DAUGYBĖ VEJOS ROBOTO PRIVALUMŲ

Tobulą veją reikia reguliariai prižiūrėti, o su tinkama pagalba tai padaryti labai lengva. Mūsų robotas vejapjovė rūpinasi jūsų veja visiškai savarankiškai ir visiškai automatiškai. Tuo pačiu metu jūsų veja yra mulčiuojama, taigi optimaliai aprūpinama maistinėmis medžiagomis. Laikui bėgant jūsų veja taps vešlesnė ir spindės sodriai žalia spalva. Jūs nustatote pjovimo laiką ir plotą, o „iMOW®“ pasirūpina vejos priežiūra pats. Prieš pradedant pjauti, reikia įrengti ir suprogramuoti „iMOW®“ robotą vejapjovę. Mes jums parodysime, kaip tai padaryti ir į ką atsižvelgti.

INSTRUKCIJA: LENGVAS STIHL„iMOW®“ VEJOS ROBOTO ĮRENGIMAS
Vejos roboto įrengimą galite patikėti kvalifikuotiems STIHL prekybos atstovams arba patys pasirūpinti savo roboto vejapjovės įrengimu. Žingsnis po žingsnio parodysime, kaip pačiam įsirengti vejos robotą.

PARENGIMAS MONTAVIMUI

Prieš įrengiant „iMOW®“ rekomenduojame nupjauti veją iki maždaug 4–5 cm aukščio. Jei roboto įrengimo plote žemė kieta ir sausa, rekomenduojame ją sudrėkinti, kad būtų lengviau sumontuoti įkrovimo stotelę ir ištiesti ribojimo laidą.

Jei planuojate įsirengti STIHL „iMOW“ vejos robotą patys, jums reikės:

-          naudojimo instrukcijos ir įrengimo vadovo;

-          ribojimo laido;

-          fiksavimo vinių;

-          plaktuko;

-          elektros laidų jungčių;

-          laidų nužievintojo;

-          kirpimo replių;

-          spaudžiamų replių;

-          kastuvo, – jei reikėtų palyginti veją;

-          ir, žinoma, – „iMOW“.

Taip pat:

-          įkrovos stotelės;

-          užrašinės ir rašiklio;

-          montavimo komplekto.

Priklausomai nuo to, kokio dydžio veją norite pjauti, jums reikės S arba L dydžio įrengimo komplekto.

Linijų šablonas ir „iMOW Ruler“ liniuotė yra pridėti pakuotėje, tačiau galima naudoti ir kitas matavimo priemones.

 

1 ŽINGSNIS: nusibraižykite vejos planą

Mes rekomenduojame sudaryti savo vejos planą ir pažymėti didesnius objektus, pvz., gėlynus, medžius, krūmus ar sūpynes. Eskize pažymėkite norimą roboto įsikrovimo stotelės vietą ir nubrėžkite ribojimo laido kelią. Kai tiesite ribojimo laidą, įsitikinkite, kad jis niekur nesikryžiuoja.

2 ŽINGSNIS: montavimas ir pagrindiniai nustatymai

Lengvai ir intuityviai valdomas roboto vejapjovės diegimo vedlys padės jums atlikti visus pradinio diegimo veiksmus. Pirmiausia nustatoma kalba, data ir laikas. Įsitikinkite, kad data nustatyta teisingai. Tai padaryti privaloma, norint, kad vejos robotas dirbtų pageidaujamu pjovimo laiku.

3 ŽINGSNIS: įsikrovimo stotelės montavimas

„iMOW®“ poilsio laiką praleidžia stotelėje, kurioje automatiškai įkrauna akumuliatorių. Renkantis vietą stotelei, yra keletas detalių, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį.

VIETA

Dėl tiesioginių saulės spindulių gali padidėti prietaiso temperatūra ir pailgėti akumuliatoriaus įkrovimo laikas. Todėl mes rekomenduojame rinktis vietą šešėlyje. Jei neturite šešėlio, virš įkrovimo stotelės galite įmontuoti stogelį. Taip užtikrinsite geresnę roboto vejapjovės apsaugą nuo oro sąlygų.

VIDUJE AR IŠORĖJE

Robotą vejapjovę galima įrengti tiek vejos pjovimo srities viduje, tiek išorėje. Abi įdiegimo parinktis galite rasti naudojimo instrukcijose.

Elektros šaltinis

Elektros šaltinis turi būti nutolęs nuo įkrovimo stotelės, kad maitinimo laidą būtų galima prijungti tiek prie įkrovimo stotelės, tiek prie maitinimo jungties – įkrovimo stotelės maitinimo kabelis neturi būti keičiamas. Rekomenduojamas lizdas su apsauga nuo viršįtampių.

JOKIŲ TRIKDŽIŲ

Metalai, geležies oksidai arba magnetinės, elektrai laidžios medžiagos ar seni perimetro laidų įrenginiai gali sutrikdyti pjovimą. Įsitikinkite, kad pašalinti visi galimi trikdžių šaltiniai.

4 ŽINGSNIS: ištieskite ribojimo laidą

Ribojimo laidas padeda robotui vejapjovei atpažinti pjaunamą plotą. Įkrovimo stotelė per laidą siunčia signalą, kurį nuskaito „iMOW®“.

Mūsų vaizdo instrukcijoje išsamiai parodyta, kaip teisingai išvedžioti ribojimo laidą pjovimo zonoje ir prijungti jį prie įkrovimo stotelės.

ATKREIPKITE DĖMESĮ:

Fiksavimo vinimis ribojimo laidą pritvirtinkite į žemę 28 cm atstumu nuo krašto („iMOW® RMI 632“ modeliui – 33 cm). Tarp vinių palikite maždaug 1 metro tarpus.

Sukurkite zonas aplink visus objektus, kurių „iMOW®“ turėtų vengti, pavyzdžiui, gėlių salas, arba aplink kliūtis, kurios yra mažesnės nei 8 cm („iMOW® RMI 6“ modeliui – mažesnės nei 10 cm). Yra keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kad galėtumėte tinkamai atskirti ribojamas zonas.

Atstumas iki krašto
iMOW® RMI 422“ modelio atstumas iki krašto (pvz., tvenkinio kraštas, laiptai) turi būti ne mažesnis kaip 54 cm, o „iMOW® RMI 632“ modeliui daugiau kaip 66 cm.

ATSTUMAS IKI OBJEKTŲ
Kaip ir tiesiant ribojimo laidą ties vejos kraštu, taip ir apjuosiant kitus objektus, pavyzdžiui, gėlių vazonus ar medžius, „iMOW® RMI 422“ ir „iMOW® RMI 632“ modeliams turi būti išlaikomas 28 cm arba 33 cm atstumas.

Teritorijos skersmuo

Apribotos zonos skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 56 cm (66 cm „iMOW® RMI 632“ modeliui).

Ribojamų vietų didžiausias skersmuo turėtų būti trys metrai.

Visą informaciją apie roboto pjovimo zonas ir taisykles galite rasti naudojimo instrukcijoje.

STIHL profesionalo patarimas: ribojimo laidas greitai įauga į žemę. Bet jį taip pat galima įkasti iki 10 cm gylio, pavyzdžiui, su specialia mašina.

 

PASTABOS

Pateikiame trumpai apibendrintą informaciją ir pagrindinius roboto įrengimo punktus.

NUSTATYKITE pjovimo aukštį

Per pirmąsias kelias savaites nustatykite pjovimo aukštį iki 5 lygio, kol ribojimo laidas įaugs į žemę. Taip užtikrinsite saugų veikimą, nenukerpant ribojimo laido. Vėliau galėsite pasirinkti mažesnį pjovimo aukštį.

Jei tęsiasi sausra, rekomenduojame nustatyti aukščiausią pjovimo aukštį, kad dirva greitai neišdžiūtų ir jūsų veja nenudegtų.

SAUGOS PASTABA

STIHL „iMOW®ׅ“ vejos pjovimo robotai atitinka visus galiojančius saugos standartus. Nepaisant to, galioja ši nuostata: aktyviuoju „iMOW®“ vejos roboto periodu neturėtumėte būti ant vejos ir privalote įsitikinti, kad vejoje nėra vaikų ar gyvūnų. „iMOW®“ gali atlikti visus šienavimo darbus dienos metu ir jam nereikia dirbti naktį. Naktį nerekomenduojame paleisti roboto, kadangi jis gali pakenkti naktiniams gyvūnams.

KONSULTUOKITĖS su pardavėju dėl robotų įrengimo

Jei norite, kad montavimą atliktų vienas iš mūsų specializuotų atstovų, mūsų kvalifikuoti STIHL prekybos atstovai mielai patars.

 

SANTRAUKA: STIHL vejos roboto įrengimas

  • Paruoškite veją, vejapjove nupjaukite žolę iki 4–5 cm aukščio.
  • Suprogramuokite robotą, naudodamiesi diegimo vedliu.
  • Tinkama vieta krovimo stotelei – šešėliai, vietos po stogu su netoliese esančia maitinimo jungtimi.
  • Pažymėkite roboto pjaunamą plotą, nutiesdami ribojimo laidą.
  • Vejos pjovimo roboto įrengimą taip pat gali atlikti specializuotas STIHL prekybos atstovas.
 
Prenumerata el. paštu