Medinė dekoracija žvaigždė

 

Pasidaryk pats medinė dekoracija žvaigždė - Aušrinė.

 Jei norite nustebinti savo šeimą ir draugus pažymėdami ypatingą progą, kodėl gi nepadovanojus jiems kažko ypatingo? Galbūt medinė dekoracija, kurią pagaminote patys, būtų kaip tik tas dalykas kurio ieškote? Ši dekoracija puikiai tarnaus, kaip dekoracija lauke ar interjero detalė namuose.

Tinkama mediena

Nėra vienos taisyklės kokia mediena yra tinkama drožimui. Kiekvienas medis turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, maumedis arba pušis, gali būti labai atsparios oro sąlygoms, tačiau turi polinkį išskirti sakus.

Todėl raginame eksperimentuoti. Išsirinkinte medieną, kuri jums labiausiai patinka ar turite po ranka. Medžio drožėjai dažnai renkasi tuopas, ąžuolą, eglės ir įvairius vaismedžius.

Šiame straipsnyje parodysime, kaip galite pasigaminti dekoraciją žvaigždę vos keliais grandininio pjūklo pjūviais. Čia pateikiamos tik pagrindiniai darbo principai, todėl raginame nebijoti eksperimentuoti. 

Apsauginiai drabužiai

Dirbant su grandininiu pjūklu, net ir mėgėjams, reikia tinkamos apsaugos. Apsauga prasideda nuo galvos. Visada dėvėkite apsauginius akinius arba veido apsaugą ir „asmeninę“ ausų apsaugą, pvz., ausų kaištukus. Jei dirbate miške, būtinai dėvėkite šalmą. Taip pat tinkamai apsaugokite rankas ir kojas. Dėvėkite apsaugines pirštines ir kelnės su apsauga nuo įpjovimo.

Sužinokite daugiau apie apsaugos priemones dirbant su motoriniu pjūklu čia.

Atkreipkite dėmesį, kad skirtingose šalyse gali būti nustatyti konkretūs apsauginių priemonių reikalavimai ir kad asmeninės apsaugos priemonės nėra saugaus darbo metodo pakaitalas. Todėl būtinai atkreipkite dėmesį į savo prietaiso naudojimo instrukcijas.

 

1. ŽINGSNIS: Jums reikės

  • STIHL grandininio pjūklo,
  • Ožio malkoms pjauti,
  • Dirželio pritvirtinti rąstui,
  • Apsauginių rūbų,
  • Rąstelio,
  • Pieštuko ir liniuotės.

 

 

2. ŽINGSNIS: Suformuokite pradinę formą

Prieš užvesdami grandininį pjūklą, įsitikinkite, kad rąstas pritvirtintas prie ožio įtempimo diržu.

Pieštuku nubrėžkite pjovimo linijas, aštuonkampę žvaigždę.

 

Pirma, išpjaukit pagrindinę formą naudodamiesi žvaigžde, kurią nubrėžėte ant rąsto. Norėdami tai padaryti, pjaukite nuo žvaigždės viršūnės į centrą, pagal nubrėžtą liniją. Pakartokite tą patį su kita rąsto puse, nuo galo iki centro. Stenkitės pjovimo juostą laikyti kuo tiesiau, kad išvengtumėte pernelyg gilaus pjūvio ir įpjovimo į kitą žvaigždės spygliuką. Apsukite rąstą, kad kitas žvaigždės galas būtų nukreiptas į viršų, ir jūs galėtumėte lengvai išpjauti likusį kontūrą. Pakartokite, kol išpjausite pagal visas linijas, o žvaigždės kontūras bus pilnai išpjautas.

3. ŽINGSNIS: Išpajaukite žvaigždę

Baigę pagrindinę formą, žiūrint iš priekio turite matyti žvaigždę. Formą pjaustykite norimo storio juostomis, priklausomai nuo to, kokio storumo dekoracijos norite.

 

Jei planuojate žvaigždę kabinti, išpjaukite skylutę. 

 

4. ŽINGSNIS: Žvaigždės užbaigimas

Jei žvaigždė pagaminta iš visiškai sausos medienos ir bus naudojama patalpoje, jūsų darbas baigtas. Jei dekoracijai naudojote pusiau sausą medieną, apdorokite ją ekologišku medienos impregnantu.

Jei planuojate žvaigždę naudoti lauke, impregnuokite dekoraciją laku pusiau sausai medienai.

 

 

MSA 160 T

Image result for msa 160 t

MSA 200 C-BQ, drožybai

MSA 200 C-BQ, drožybai, be akumuliatoriaus ir įkroviklio
 
Prenumerata el. paštu