Kompostavimas

Sodo priežiūra sukuria daug augalų liekanų, kurios užima nemažai vietos. Efektyvūs STIHL sodo smulkintuvai leidžia greitai ir lengvai susmulkinti visokių rūšių sodo atliekas. Bet ar kada pagalvojote apie tai, ką būtų galima padaryti su tokiomis atliekomis kaip nupjauta žolė, medžių ir gyvatvorių nuopjovos, lapai bei nudžiūvusios gėlės?

Žaliasis perdirbimas

STIHL sodo smulkintuvai sutvarkys jūsų sodą. Šių smulkintuvų naujoviška technologija, didelis patikimumas ir patogus naudojimasis yra per 25 metus sukauptų technologinių žinių ir patirties rezultatas. Aukštos kokybės pjovimo sistema susmulkina visokių rūšių sodo atliekas. Griozdiškos šakos ir krūmingos šakelės greitai supjaustomos į lengvai sutvarkomas augalų atliekas, kurias galite tiesiog išmesti arba naudoti kaip komposto pagrindą.

Kompostavimas – protingas sprendimas ateičiai

Augalų liekanos gali būti naudojamos ekologiškam kompostui gaminti. Kompostuojami augalų gabalėliai gali būti perdirbti į vertingas natūralias trąšas. Paverskite sodo atliekas naminėmis trąšomis. Mulčias ir kompostas turi daugybę naudingų žaliavų, kurios visiškai natūraliu būdu suteikia sodo dirvožemiui svarbių maistinių medžiagų.

10 gero komposto taisyklių

 • Surinkite tinkamas dalis azoto (žaliųjų) ir anglies (rudųjų) augalų nuopjovų – galite maišyti vejos nupjautą žolę ir medžio nuopjovas. Šakų ir krūmingų augalų smulkinimui puikiai tiks elektriniai ir benzininiai STIHL smulkintuvai
 • Atminkite, kad kompostui reikia oro. Niekada medžiagų nepalikite griovyje ir nenaudokite visose pusėse uždarų konteinerių.
 • Komposto krūvos nekraukite ant kieto pagrindo, pagaminto iš akmens, betono ir t. t. Kompostas turi liestis su žeme, kad sliekai ir kiti maži organizmai galėtų į jį patekti.
 • Kompostui sliekai yra naudingi. Juos traukia flioksas ir šeivamedis. Sliekai taip pat mėgsta svogūno žievelę, laiškinių česnakų likučius, maltą kavą ir arbatos lapelius.
 • Komposto krūvoje įveskite tvarką. Apatiniame sluoksnyje, apie 20 cm, kraukite stambias smulkintas medžiagas. Ant viršaus dėkite maišytas, smulkias medžiagas, pvz., lapus ar kitas susmulkintas medžiagas.
 • Plonai paskleiskite vejos žolę, kad išvengtumėte puvimo.
 • Virtuvės atliekas padenkite žemėmis, nes jos pritraukia kirmėles.
 • Venkite labai sausos aplinkos, nes mikroorganizmams, esantiems jūsų komposto krūvoje, reikia drėgmės.
 • Nelaistykite komposto krūvos pernelyg dažnai.
 • Uždenkite jau paruoštą komposto krūvą.

Kompostavimas užtrunka keletą mėnesių, – tai priklauso nuo metų laiko ir aplinkos temperatūros. Kai kompostas jau subrandintas, jis skleidžia malonų miško žemės ir grybų kvapą.

Patarimai

 • Jei į komposto krūvą įdėjote susmulkintų atliekų, toliau jo vartyti nereikia.
 • Pakartotinis sodo atliekų smulkinimas suteikia optimalų sumaišymą ir vėdinimą. Atliekų susmulkinimas prieš jas kraunant į komposto krūvą pagreitina puvimą, nes padidėja paviršiaus plotas, kurį gali pasiekti mikrobai ir skaidančios medžiagos.

 

 

 
Prenumerata el. paštu