Lapų valymas rudenį

Auksinės rudens dienos – rūko ir prinokusių vaisių metas. Tos stulbinančios spalvos, kai medžiai keičia savo drabužius paskutiniame vasaros pasveikinime.

Rudeniniai lapai gali būti gražūs, tačiau kai jie pradeda kristi ir kauptis ant žemės, sodininkams tai tikra kankynė. Lapų pašalinimas nuo vejos apsaugo ją nuo oro trūkumo bei leidžia kvėpuoti ir ilsėtis iki pavasario. Lapų palikimas ant lysvių ir pakraščiuose gali palaipsniui sukurti naudingą mulčių, tačiau tokie lapai taip daro slidžią ir negražią važiuojamąją dalį, šaligatvius, vidaus kiemelius ir takus.

Taigi, koks geriausias būdas pašalinti nukritusius lapus iš tokių vietų, kuriose jūs nenorite, kad jie kauptųsi?

Pirmai pradžiai naudokite rankinį grėblį arba galite praleisti kelias valandas naudodamiesi lapų pūstuvu ar siurbliu. Elektriniai lapų pūstuvai ir siurbliai atlaisvina kelius, takelius ir vejas, o naujausias STIHL asortimentas sezoninių lapų pašalinimą paverčia lengvučiu uždaviniu.

Surinktus nukritusius lapus naudokite vertingo lapų humuso gamybai; jei įmanoma pirmiausia juos susmulkinkite, tai paspartins irimą. Sudėkite lapus į juodą plastikinį maišą ir jeigu lapai šlapi, paliekite juos, tai paspartins puvimą. Maišą užriškite laisvai ir jo šonuose pradurkite skyles. Palikite maišą metams ar dvejiems (pageidautina vėsioje vietoje) ir sodo atliekos taps pavydėtinu lapų humusu.

 

Kiekvienas STIHL pūtiklis savaip naudingas, o pasirinkdami benzininį, elektrinį ar akumuliatorinį pūtiklį, rasite savo kišenei ir sodo dydžiui tinkamą prietaisą. STIHL vakuuminiai smulkintuvai yra universalus įrankis, juos išskiria tai, kad šie smulkintuvai lapus susmulkina juos surinkdami.

rm 650 v

Vienas iš greičiausių ir paprasčiausių būdų nuo vejos pašalinti lapus yra surinkti juos vejapjove. Vejapjovė turi turėti gerą įsiurbimo galią ir būti surenkančio modelio (su dėže arba krepšiu). STIHL surenkančios vejapjovės ir vejos traktoriai ideliai tinka šiai užduočiai. Jų įspūdingas siurbimo našumas, paprastai naudojamas pakelti žolę, kad pjovimo ašmenys ją greitai ir švariai nupjautų, daro šiuos prietaisus efektyviais lapų rinkėjais rudenį.

Norint pasiekti maksimalų žolės surinkimo našumą, pakelkite vejapjovės ašmenis, kad jie ne pjautų žolę, o tiesiog rinktų lapus. Palaukite sausos dienos, kai lapai nebus permirkę, ir jeigu nėra būtina, nevaiščiokite ant vejos esant drėgnoms, šlapioms ar šaltoms oro sąlygoms.

 

Supūskite lapus į krūvą ir po to smulkinkite juos susiurbdami.

Naudokite papildomą 3 metrų ilgio pūtiklio vamzdį, kuris padės toliau pasiekti ir surinkti lapus iš lietvamzdžių.

Savo STIHL prekybos atstovo klauskite apie lapų pūtiklio antgalių pasirinkimą, taikomą jūsų turimam benzininiam pūtikliui. Apvalus antgalis idealiai tinka didelių lapų plotų pūtimui. Mažesnio diametro antgalis su plokščiu galu užtikrina didelį oro greitį ir idealiai tinka įstrigusių šiukšlių, tokių kaip drėgni lapai, pašalinimui. Plokščias antgalis su lenktu galu leidžia tiksliau nukreipti pučiamą srautą.

 

 

 

 

 
Prenumerata el. paštu