Sezoniniai vejos priežiūros patarimai

rm 650

Veja gali atrodyti nekaip, tačiau mes vistiek norime, kad ji atrodytų gražiai. Kaip reikia veja pasirūpinti? Paruoškite vejapjoves ir aeratorius darbuiPristatome sezoninius patarimus, kaip veja turi būti prižiūrima ištisus metus.

Pirmas vejos pjovimas

Naudokite tik naujai pagaląstus ašmenis, taip žolė užuot plėšoma bus gražiai nupjaunama. Idealiu atveju turi būti nupjaunama ne daugiau kaip 1/3 stiebelio, – tai išlaikys sveiką augimą ir veja atrodys vešli.

Vejos priežiūra pavasarį

Labai vešlią veją vėdinkite naudodami aeratorių, kai dirvožemis yra šiltas ir sausas. Norėdami palaikyti sveiką augimą pavasario mėnesiais taikykite ilgalaikį tręšimą. Norėdami, kad veja būtų sodri, ją pjaukite kartą per savaitę. Intensyvaus augimo laiku veją pjaukite du kartus per savaitę.

Vejos priežiūra vasarą

Esant itin karštiems orams, nenupjaukite žolės per trumpai, kadangi ji gali prarasti visas maistingas medžiagas. Žolė turi būti mažiausiai 30 mm aukščio ir gerai laistoma. Naudojant mulčiavimo funkciją, kuri yra visose 5, 6 ir R serijų STIHL vejapjovėse, jūsų žolė yra natūraliai tręšiama.

Vejos priežiūra rudenį

Kai oras sausas, žolę pjaukite rečiau. Tręšti rudenį nėra privaloma, ypač jei veja buvo mulčiuota, tačiau reikia žinoti, jog mulčiavimas neduos rezultatų iki ateinančio pavasario. Pjaudami žolę paskutinį kartą metuose, ją palikite šiek tiek aukštesnę nei įprastai.

 

 

 
Prenumerata el. paštu