Sezoniniai jūsų vejos priežiūros patarimai

Veja gali atrodyti nekaip, tačiau mes vistiek norime, kad ji atrodytų gražiai. Kaip reikia veja pasirūpinti? Pristatome sezoninius patarimus, kaip veja turi būti prižiūrima ištisus metus.

Pirmas vejos pjovimas

Naudokite tik naujai pagaląstus ašmenis, taip žolė bus gražiai nupjauta, o ne suplėšyta. Idealiu atveju ne daugiau kaip 1/3 stiebelio turi būti nupjaunama, tai išlaikys sveiką augimą ir veja atrodys vešli.

Pavasaris

Labai vešlią veją vėdinkite naudodami aeratorių, kai dirvožemis yra šiltas ir sausas. Norėdami palaikyti sveiką augimą pavasario mėnesiais naudokite ilgalaikį tręšimą. Norėdami, kad veja būtų sodri, ją pjaukite kartą per savaitę. Intensyvaus augimo laiku veją pjaukite du kartus per savaitę.

Vasara

Kai labai karšta nenupjaukite žolės per trumpai, ji gali prarasti visas maistingas medžiagas. Žolė turi būti mažiausiai 30mm aukščio ir gerai laistoma. Naudojant mulčiavimo funkciją, kuri yra visose VIKING 5, 6 ir R serijų vejapjovėse (išskyrus MB 545 VR) jūsų žolė yra natūraliai tręšiama.

Ruduo

Kai oras sausas, žolę pjaukite rečiau. Tręšti rudenį nėra privaloma, ypač jei veja buvo mulčiuota, tačiau reikia žinoti, jog mulčiavimas neduos rezultatų iki ateinančio pavasario. Pjaudami žolę paskutinį kartą metuose, ją palikite šiek tiek aukštesnę nei įprastai.