Vejos priežiūra drėgnu oru

rm 650 v

Smarkios liūtys ar neseni potvyniai palieka daug apsemtos vejos. Arba dar blogiau – atsitraukus potvyniui veja lieka padengta dumblu. Pati gamta moka atsigauti nuo šių dalykų, tačiau yra keletas būtų, kaip mes galime jai ištiesti pagalbos ranką.

Stenkitės nevaikščioti ant šlapios ar drėgnos vejos, nes galite jai pakenkti. Jeigu veja buvo apsemta kelias dienas, palaukite, kol vandens lygis visiškai sumažės ir veja galėsite vaikščioti nepalikdami šlapių pėdsakų.

Jeigu norite pjauti veją jai išdžiūvus ir sutvarkyti ją, nustatykite vejapjovės ašmenis ties didžiausiu įmanomu pjovimo aukščiu. Nepjaukite šlapios ar permirkusios vejos, nes ją sutankinsite ir atsiras provėžų. Na ir žinoma, nenaudokite elektrinės vejapjovės esant drėgnoms ar šlapioms sąlygoms.

Jeigu veja buvo užlieta vandeniu, žinokite, kad likęs dumblas gali būti užterštas, taigi dėvėkite guminius batus, vienkartines gumines pirštines, o prieš pradėdami dirbti lauke pridenkite atviras žaizdas. Nuo vejos turėtumėte stengtis pašalinti dumblą bei nuosėdas. Tai galite padaryti plaudami veją žarna arba viską sugrėbiant. Deja, jeigu jūsų veja buvo apsemta ilgiau kaip savaitę arba jeigu ji padengta didesniu kaip 2.5cm dumblo sluoksniu, gali būti, kad veją turėsite iš naujo įveisti, tačiau norėdami tai padaryti, kaip ir ruošdamiesi didiesiems vejos atstatymo darbams, turėsite palaukti ankstyvo pavasario.

Toms vejoms, kurios buvo labai sušlapę, galite padėti jas vėdindami – tai galite atlikti rankiniu būdu naudodami sodo grėblį arba naudodami elektrinį ventiliatorių. Esant drėgnoms sąlygoms taip pat gali susidaryti samanos, tačiau tokios korekcinės priemonės kaip vėdinimas, purenimas, viršaus tvarkymas arba tuščių žemės lopų persodinimas turi palaukti iki kito pavasario.

Vienintelis dalykas, kurį galite atlikti nieko nelaukdami, yra patikrinti, ar vejoje nėra ypač užlietų ir pažeidžiamų vietų, kur esant stipriai liūčiai kaupiasi vanduo. Įsidėmėkite tokias vietas ir apsvarstykite, kokių prevencinių veiksmų galima imtis ateityje, pavyzdžiui, sulyginti žemės paviršių arba pagerinti drenažo sistemą.

 

 
Prenumerata el. paštu