STIHL sodininkystės patarimai: darbas su pūtikliu

Nesvarbu, ar tai gyvatvorių žirklės, žoliapjovės, grandininiai pjūklai ar pūtikliai, kiekvienas STIHL įrankis yra per dešimtmečiais gautos, kūrimo ir naudojimo, patirties rezultatas.

Mūsų sodo įrankiai yra pukiai suprojektuoti savo tiesioginiai paskirčiai. Mes norime pasidalinti savo ekspertų žiniomis tam, kad užtikrintume malonų, sklandų darbą aplink jūsų namus ar sode. Štai kodėl mes surinkome keletą naudingų patarimų ir gudrybių jums į  naują mūsų straipsnių seriją „STIHL sodininkystės patarimai“

Šiame straipsnyje rasite argumentus kodėl reikia pašalinti lapus nuo savo vejos ir kur galima panaudoti vejos likučius ir lapus.

Mūsų ekspertai pataria:

 1. Lapų valymas iš vejos:
  Nukritę lapai ant vejos turi būti pašalinti. Jei to nepadarysite – veja negaus pakankamai šviesos ir tose vietose atsiras negražios šviesios dėmės. Štai kodėl mes rekomenduojame išsivalyti lapus kiek įmanoma reguliariau, nes jiems sušlapus – lapai sunkiau pasišalina iš vejos. Esant didesniems kiekiams – pūskite taip, kad visi lapai sudarytų krūvą, taip bus lengviau juos pašalinti iš vejos. Tai sutaupo laiko ir pastangų.
 2. Visada yra rizika paslysti ant drėgnų lapų:
  Įsitikinkite, kad takeliai kuriais vaikščiote yra švarūs ir be lapų likučių, nes užmynus ant drėgnų lapų jie ypač greitai tampa slidūs ir padidėja susižeidimo pavojus. Be to šlapius lapus sunkiau pašalinti negu sausus, jei jūs dirbate su pūtikliu. Pavyzdžiui dirbant su akumuliatoriniu pūtikliu: sausus lapus nupūsite greičiau ir didesnius kiekius, negu šlapius, vienu akumuliatoriaus įkrovimu. Tai reiškia, kad galėsite susitvarkyti didesnį plotą su mažesnėmis pastangomis.
 3. Nukritusių lapų naudojimas apsaugai nuo augalų užšalimo:
  Surinkti lapai nebūtinai turi būti šalinami kaip atliekos. Lapus galite suberti ant gėlynų arba po krūmais. Tai suteikia natūralią apsaugą nuo užšalimo bei laikui bėgant, kai lapai pradeda pūti, jie tampa vertingomis trąšomis.
 4. Žiemos buveinė mažiems gyvūnams:
  Ežiukams ir kitiems smulkiems sodo gyvūnams visada smagu matyti dideles krūvas lapų, kurie siūlo puikią, šiltą vietą žiemoti.
 5. Išmesti perteklinius lapus į komposto krūvą:
  Prieš sudėdami lapus į komposto krūvą – susmulkinkite juos. Kadangi sudžiūvusiuose lapuose yra labai mažai maistingų medžiagų rekomenduojame juos maišyti su kitomis sodo atliekomis, kurios yra turtingesnės azoto atsargomis negu sudžiūvę lapai. Azotas kompostui padeda greičiau suirti. 

Pūtiklis lengvai pašalina lapus, pjovimo liekanas ir purvą nuo įvairių paviršių.

Pagrindinė taisyklė: visada prieš pradedant naudotis savo pūtikliu, įsitikinkite, kad susipažinote su saugumo ir įrenginio naudojimo taisyklėmis.

Puikūs pagalbininkai sode: STIHL akumuliatoriniai įrenginiai

Nesvarbu ar kerpate gyvatvorę, pjaunate žolę, apipjaunate pakraščius, šalinate lapus ar ruošiate malkas – mes turime tinkamą akumuliatorinį įrenginį bet kokiam darbui aplink namus ar sodą. Su mūsų tyliais, aplinkai draugiškais STIHL sodo įrankiais – sutvarkysite bet kokį darbą sode ar kieme nereikalaujant didelių pastangų.

Akumulatorių galia. Pagaminta STIHL.

Atraskite naujus sodininkystės malonumus. Lengvi, tylūs ir galingi – šie žodžiai apibendrina STIHL COMAPCT klasės akumuliatorinius įrenginius.

Didžiulis privalumas: akumuliatorius yra tinkamas bet kuriam COMPACT klasės akumuliatoriniam prietaisui, tai leidžia jums būti pasirengusiam imtis bet kokio iššūkio aplink namus ir sode. Mūsų svetainėje galite rasti akumuliatorių įkrovimo/veikimo laikus.

STIHL įrenginiai jūsų sodui: COMPACT akumuliatorinių įrenginių serija.

Patarimas iš jūsų STIHL prekybos atstovo

Autoritizuotas STIHL prekybos atstovas bus tikrai patenkintas patarti, kuris sodo pagalbininkas labiausiai atitiks jūsų reikmes. Tiesiog apsilankykite bet kuriame mūsų prekybos atstovo parduotuvėje ir klauskite nemokamos konsultacijos. Spauskite čia ir suraskite artimiausią prekybos atstovą.

 
Prenumerata el. paštu