STIHL sodininkystės patarimai: darbas su grandininiu pjūklu

Nesvarbu, ar tai gyvatvorių žirklės, žoliapjovės, grandininiai pjūklai ar pūtikliai, kiekvienas STIHL įrankis yra per dešimtmečiais gautos, kūrimo ir naudojimo, patirties rezultatas.

Mūsų sodo įrankiai yra pukiai suprojektuoti savo tiesioginiai paskirčiai. Mes norime pasidalinti savo ekspertų žiniomis tam, kad užtikrintume malonų, sklandų darbą aplink jūsų namus ar sode. Štai kodėl mes surinkome keletą naudingų patarimų ir gudrybių jums į  naują mūsų straipsnių seriją „STIHL sodininkystės patarimai“

Šis straipsnis patars jums, kur galite panaudoti savo grandininį pjūklą sode ir ką reikėtų nepamiršti, dirbant su juo.

Mažesni grandininių pjūklų modeliai puikiai tinka dirbti aplink namus ar sode. Galite naudoti grandininį pjūklą medelių priežiūrai, supjaustyti malkas, apipjauti krūmus ir „Pasidaryk Pats“ projektams.

Mūsų ekspertai pataria: grandininio pjūklo naudojimas sode

1. Teisingi apsauginiai drabužiai yra ypač svarbūs:
 
Dirbant su grandininu pjūklu, būtina dėvėti apsaugines kelnes nuo įpjovimo, veido bei klausos apsaugos priemones. Su mažaisiais modeliais rekomenduojame dėvėti apsauginius akinius. Klausos apsaugos priemones rekomenduojama dėvėti su benzininiais modeliais, bet su akumuliatoriniais įrenginiais – nebūtina, kadangi jie nekelia daug triukšmo ir yra tinkami dirbti triukšmui jautriose vietose (darželiuose, mokyklose, senelių namuose ir kitose vietose kur tvarkant aplinką būtina netriukšmauti). Storos darbui skirtos pirštinės apsaugos jūsų rankas nuo medžio atplaišų ar kitų sužeidimų, o apsauginiai batai su aukštu sukibimo profilio padais užtikrins tvirtą stovėseną. Prieš pradėdami darbus pasitikrinkite savo įrenginio instrukcijoje kokius apsauginius drabužius rekomenduoja jums gamintojas.
 2. Saugus darbas – didžiausias prioritetas:
 
Siekiant išvengti pjūklo „atmetimo“ atgal, jūs neturėtumėte pradėti pjauti medžio su pjovimo juostos viršutine dalimi. STIHL grandininiai pjūklai yra su STIHL „QuickStop“ grandinės stabdžiu. Jis suveikia iš karto, kai dirbantysis patraukia ranką nuo galinės rankenos. Tai reiškia, kad grandinė pjovimo juostoje yra sustabdoma per kelias sekundes.
 3. Rūpinkitės savo pjūklu reguliariai:
 
Siekiant užtikrinti ilgą, sklandų ir našų darbą su savuoju grandininiu pjūklu, jūs turėtumėte reguliariai šalinti dulkes ir nešvarumus, su drėgnu skudurėliu, nuo korpuso ir kitų grandininių pjūklo dalių. Įsitikinkite ar jūsų pjūklo rankenos yra švarios – nėra naftos ar purvo, tam, kad turėtumėte tvirtą sukibimą su pjūklu. Aušinimo briaunos taip pat turėtų būti išvalytos. Vienas iš svarbiausių elementų efektyviam pjovimui yra švari pjovimo juosta, kurioje tinkamai būtų paskirstoma grandinių tepimo alyva. Tam turite peržiūrėti tam tikrus pjovimo juostos elementus: alyvos šalinimo angą (1), pjovimo juostos griovelį (2), varančiąją žvaigždutę (3). Visa tai galite atlikti naudodami galandinimo dildės laikymo koteliu. 

Alyvos šalinimo anga (1), pjovimo juostos griovelis (2) varančioji žvaigždutė (3) pjovimo juosta turėtų būti valoma reguliariai.
 
4. Niekada nedirbkite be pjovimo grandinių alyvos:
 
Siekiant savo darbą padaryti kuo lengvesnį, pjovimo grandinės turi būti gerai suteptos. Jei alyvos lygis bake yra per mažas, nedelsiant nutraukite darbą ir pripildykite iki normos ribų. Jeigu nuspręsite tęsti darbą be alyvos – grandinė ir pjovimo juosta greitai susidėvės – deformuosis pjovimo juostos griovelis bei perkais grandinė.
 5. Aukščiausias pjovimo našumas su grandininiu pjūklu yra pasiekiamas kai pjovimo grandinė yra aštri:
 
Jeigu jūsų pjovimo grandinė pati savęs „neįtraukia“ – pjaunant statmenai medienos, sukuria medienos dulkes vietoj pjuvenų, skleidžia dūmus, barška, šokinėja ar sustoja pjaunant tiesiai – šie požymiai gali reikšti, kad jūsų pjovimo grandinė yra atšipus. Rekomenduojame savo pjovimo grandinę patikrinti pas savo regiono STIHL prekybos atstovą ir jei reikia paaštrinti.
 6. Teisingas jūsų grandininio pjūklo sandėliavimas:
 
Jeigu atėjo metas savo grandinį pjūklą padėti ilgesniam laikui, patariame pirmiausiai jį kruopščiai nuvalyti, įjungti pjovimo grandinės stabdį, nuimti pjovimo juostą bei grandinę. Pjūklas turėtų būti laikomas vėsioje, bet sausoje patalpoje. Jei naudojate ekologišką pjovimo grandinių alyvą „BioPlus“ – pilnai užpildykite alyvos baką. Taip užkirsite kelią pjovimo grandinės alyvos susisluoksniavimui. Prieš sandėliuojant akumuliatorinius pjūklus - būtinai išimkite akumuliatorių. Akumuliatorius turėtų būti įkrautas maždaug iki 20 % energijos talpos (tai atitinka 1 žalią LED lemputę žyminčią akumuliatoriaus talpą). Benzininių grandininių pjūklo kuro bakas turi būti ištuštintas, o jo turinys sunaikintas aplinkai nekenksmingu būdu. Karbiuratorius taip pat turi būti tuščias, tai galite padaryti, kai kuro bakas jau ištuštintas – tiesiog užveskite įrenginį ir palikite dirbti laisva eiga iki kol įrenginys užges savaime.
 7. Leiskite „pačiam“ grandiniam pjūklui pjauti, o ne spauskite jį patys:
 
Jums nereikia stipriai spausti pjūklą pjaunant medieną. Grandininis pjūklas pats „įtraukia“ save pjaunant.

Su akumuliatoriniu pjūklu galite pjauti medelius ir krūmokšnius savo sode patys.

STIHL grandininiai pjūklai, kuriuose žymima "C" raidė produkto pavadinime - turi vieną ar kelias įrangos detales, kurios darbą paverčia dar patogesniu. Pavyzdžiui: "B" reiškia „STIHL greitąjį grandinės įtempimą“, o raidė „Q“ – „STIHL greitąjį grandinės stabdį“.

Pagrindinė taisyklė prieš pradedant dirbti su grandininiu pjūklu – perskaitykite įrenginio naudojimo bei saugos instrukcijas.

Puikūs pagalbininkai sode: STIHL akumuliatoriniai įrenginiai

Nesvarbu ar kerpate gyvatvorę, pjaunate žolę, apipjaunate pakraščius, šalinate lapus ar ruošiate malkas – mes turime tinkamą akumuliatorinį įrenginį bet kokiam darbui aplink namus ar sodą. Su mūsų tyliais, aplinkai draugiškais STIHL sodo įrankiais – sutvarkysite bet kokį darbą sode ar kieme nereikalaujant didelių pastangų.

Akumulatorių galia. Pagaminta STIHL.

Atraskite naujus sodininkystės malonumus. Lengvi, tylūs ir galingi – šie žodžiai apibendrina STIHL COMAPCT klasės akumuliatorinius įrenginius.

Didžiulis privalumas: akumuliatorius yra tinkamas bet kuriam COMPACT klasės akumuliatoriniam prietaisui, tai leidžia jums būti pasirengusiam imtis bet kokio iššūkio aplink namus ir sode. Mūsų svetainėje galite rasti akumuliatorių įkrovimo/veikimo laikus.

STIHL įrenginiai jūsų sodui: COMPACT akumuliatorinių įrenginių serija

Patarimas iš jūsų STIHL prekybos atstovo

Autoritizuotas STIHL prekybos atstovas bus tikrai patenkintas patarti, kuris sodo pagalbininkas labiausiai atitiks jūsų reikmes. Tiesiog apsilankykite bet kuriame mūsų prekybos atstovo parduotuvėje ir klauskite nemokamos konsultacijos. Spauskite čia ir suraskite artimiausią prekybos atstovą.

Daugiau straipsnių iš serijos „STIHL sodininkystės patarimai“:

 

 
Prenumerata el. paštu