STIHL sodininkystės patarimai: darbas su gyvatvorių žirklėmis

Nesvarbu, ar tai gyvatvorių žirklės, žoliapjovės, grandiniai pjūklai ar pūtikliai, kiekvienas STIHL įrankis yra per dešimtmečiais gautos, kūrimo ir naudojimo, patirties rezultatas.

Mūsų sodo įrankiai yra pukiai suprojektuoti savo tiesioginiai paskirčiai. Mes norime pasidalinti savo ekspertų žiniomis tam, kad užtikrintume malonų, sklandų darbą aplink jūsų namus ar sode. Štai kodėl mes surinkome keletą naudingų patarimų ir gudrybių jums į  naują mūsų straipsnių seriją „STIHL sodininkystės patarimai“.

Šiame straispnyje mes norime patarti kaip teisingai naudoti gyvatvorių žirkles ir į ką reikėtų atsižvelgti renkantis sau tinkmamą laiką darbui tam, kad skatintumėte savo gyvatvorės augimą.

Mūsų ekspertų patarimai gyvatvorių priežiūrai

 1. Labai svarbu pasirinkti teisingą orą ir laiką:
  Nekirpkite savo gyvatvorių esant aukštai temperatūrai, vietoj to geriau rinkitės debesuotą dieną. Geriausias kirpimo laikas – po vidurdienio, kadangi augalo sula iš galų pasitraukia į stiebus. Todėl šviežiai nukirpta vieta prieš saulę taip greitai neišsausės.
 2. Storensnėms gyvatvorėms:
  Kiekvieną kartą kai kerpate gyvatvorę, jūs stimuliuojate jos augimą. Kirpdami tankiai, bet tik po kelias šakeles - per tam tikrą laiką užaugs storesnės. (Būtinos sąlygos – tinkamas vandens kiekis, šiluma ir šviesa).
 3. Kaip įsitikinti, kad kerpate tiesiai:
  Tiesiam kirpimui atlikti reikalingas realus pavyzdys, todėl naudinga atkreipti dėmesį į vejos kraštą, kelkraštį ar kitą lygiagrečiai gyvatvorės einantį objektą. Apsidraudimui arba nesant jokio pagalbinio objekto šalia gyvatvorės - galima įtempti virvę tarp kuoliukų. Kerpant, laikas nuo laiko, būtinai atkreipkite dėmesį į gyvatvorės aukštį bei atsitraukti porą žingsnių atgal, kad įsitikintumėte ar tikrai pjovimas tiesus ir tinkamo aukščio ar ne.
 4. Tinkamas metų laikas:
  Geriausias laikas pradėti naudoti savo gyvatvorių žirkles yra tarp kovo mėnesio pradžios ir vidurio – tuo metu gyvatvorėms tik prasideda augimo sezonas, todėl kirpdami jas, jūs vargu ar susilpninsite savo gyvatvorę. Vėliau kirpti savo gyvatvorę galėsite birželio gale arba liepos pradžioje, nes tuo metu daugelis gyvatvorių sužysta vėl. 
  Tačiau, turėkite omenyje, kad antras gyvatvorių kirpimas vykdomas tik gyvatvorės formavimo ir priežiūros tikslais. Radikalus gyvatvorių kirpimas neleidžiamas nuo kovo iki rugsėjo mėnesių, kadangi šiuo laiku peri paukščiai ir yra didelė tikimybė, kad būtent jūsų gyvatvorėje jie yra įsisukę lizdą. Todėl prieš kiekvieną kirpimą – pasitikrinkite savo gyvatvorę ar neatsirado naujų paukščių lizdų.

Gyvatvorių kirpimas su akumuliatorinėmis gyvatvorių žirklėmis HSA 56 – nereikalauja didelių pastangų, bet yra keletas dalykų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Pagrindinė taisyklė: visada prieš pradedant naudotis savo gyvatvorių žirklėmis, įsitikinkite, kad susipažinote su saugumo ir įrenginio naudojimo taisyklėmis.

Akumulatorių galia. Pagaminta STIHL.

Atraskite naujus sodininkystės malonumus. Lengvi, tylūs ir galingi – šie žodžiai apibendrina STIHL COMAPCT klasės akumuliatorinius įrenginius.

Didžiulis privalumas: akumuliatorius yra tinkamas bet kuriam COMPACT klasės akumuliatoriniam prietaisui, tai leidžia jums būti pasirengusiam imtis bet kokio iššūkio aplink namus ir sode. Mūsų svetainėje galite rasti akumuliatorių įkrovimo/veikimo laikus.

STIHL įrenginiai jūsų sodui: COMPACT akumuliatorinių įrenginių serija.

Patarimas iš jūsų STIHL prekybos atstovo

Autoritizuotas STIHL prekybos atstovas bus tikrai patenkintas patarti, kuris sodo pagalbininkas labiausiai atitiks jūsų reikmes. Tiesiog apsilankykite bet kuriame mūsų prekybos atstovo parduotuvėje ir klauskite nemokamos konsultacijos. Spauskite čia ir suraskite artimiausią prekybos atstovą.

Daugiau straipsnių iš serijos „STIHL sodininkystės patarimai“:

 
Prenumerata el. paštu