Sklypo kultivavimas – tai viršutinio grunto sluoksnio supurenimas. Šį darbą geriausia patikėti specialiems kultivatoriams. Jie skirti iki 1,2 ha žemės sklypams purenti. Dirva įdirbama iki 20–25 cm gylio. Kartu gali būti įterpiamos ir organinės trąšos. VIKING kultivatoriai puikiai išpurena net seniai augančią pievą, suslėgtą, susigulėjusią žemę. Kultivatoriai labai palengvina darbą norint įrengti daržą ar pasėti veją.

Su VIKING kultivatoriais galima puikiai atlikti darbus bet kokioje vietovėje. Juose įmontuoti galingi varikliai, visi modeliai turi atbulinės eigos pavarą (išskyrus HB 445 modelį, kuris turi tik vieną pavarą) ir yra nepaprastai manevringi. VIKING motoriniai kultivatoriai pritaikyti naudoti tarp arti augančių augalų, taip pat mažesniuose ar didesniuose plotuose. Šie galingi įrenginiai tausoja jėgas, yra labai našūs dirbant ir juos paprasta valdyti - stabili konstrukcija, patikimos konstrukcinės dalys ir tiksliai suderinti įrankiai. Daugelis įrenginių detalių buvo patobulintos ir kruopščiai išbandytos įvairių testų metu.

Su 85 cm darbinio pločio HB 585 modeliu net ir didesni plotai bus lengvai įveikiami. Specialūs šių kultivatorių peiliai greitai ir našiai susmulkina kietas ir sutankintas dirvas. Darbinį plotį galima sumažinti iki 60 cm.

Šie motoriniai kultivatoriai yra itin universalūs, o kartu su jais galite rinktis ir įvairius praktiškus priedus. Kultivatoriai turi 3 pakopų reguliuojamą valdymo rankeną – galima patogiai ir paprastai užfiksuoti viena ranka, taip pat pritaikyti bet kokiam ūgiui.

Jei jums tenka apdirbti itin sunkias dirvas, rinkitės ypač galingą motorinį kultivatorių HB 685. Su šiuo kultivatoriumi sodininkai, ūkininkai ir teritorijų priežiūros specialistai visais metų laikais gali atlikti daug darbų.

VIKING kultivatoriai turi rėmą, grandininę pavarą (transmisiją), frezas ir vidaus degimo variklį. Atraminis (transportavimo) ratukas įtaisytas priekinėje dalyje ir dirbant pakeliamas. Gale įmontuojamas gylio ribotuvas, kuriuo reguliuojamas dirbamos žemės gylis.

Toliau pateikiame kelių populiariausių VIKING kultivatorių apžvalgą.

VIKING HB 445

Šis kultivatorius dėl jo kompaktiškos ir grakščios konstrukcijos yra labai manevringas. Specialūs antivibraciniai elementai tausoja raumenis ir sąnarius. Dėl įrangos ir priedų įrenginį galima lanksčiai naudoti įvairiomis naudojimo sąlygomis. Pavyzdžiui, darbinį plotį galima sumažinti nuo 45 cm iki 25 cm arba padidinti iki 60 cm.

Komplektuojamas su 2,3 AG varikliu ir 45 cm pločio frezomis, kurias galima išskirti. Taigi frezų komplektas sudarytas iš keturių dalių su šoniniais (ribojančiais) diskais, kurie stabilizuoja kultivatoriaus judėjimą darbo metu. Frezos montuojamos naudojant fiksacinius kaiščius, be specialių raktų ar įrankių. Pakeitus frezas specialiais ratais ir gale pritaisius kauptuką, kultivatoriumi galima daryti vagutes (lysves).

VIKING HB 585

Turi modernų ir galingą 3,2 AG variklį. Jis komplektuojamas su papildomu frezų (6 vnt.) rinkiniu. Taigi darbinis plotis praplečiamas iki 85 cm. Visų frezų galima ir nemontuoti, ypač sunkiomis sąlygomis, kai dirvos paviršius stipriai suvelėnėjęs ar ji su priemoliu, sausa ir kieta. Norint mažiau apkrauti kultivatorių, patartina naudoti dvi poras frezų ir frezuoti etapais, t. y. ne visu gyliu iš karto. Galima papildomai naudoti įvairius priedus: kauptuką, papildomus svorius, geležinius ratus.

VIKING HB 685

Lengva apdirbti net sunkias dirvas, nes naujas, itin galingas motorinis kultivatorius HB 685 su nauju itin galingu Kohler Courage XT-8 OHV SC varikliu turi daugiau kaip 20 % didesnę galią nei populiarusis HB 585. Norint perduoti didesnę jėgą, buvo sustiprinti transmisijos diržas, krumpliaračiai ir guoliai, sumontuoti papildomi rutuliniai guoliai. Sulenkiama lanko formos rankena, reguliuojama į aukštį ir į šonus, ant kurios sumontuotos priekinės ir atbulinės eigos pavarų valdymo svirtys. Taip gautas stabilus, kompaktiškas, su dideliu svorio centru, puikiai subalansuotas galingas įrenginys su daugybe įvairiems darbams skirtų priedų.