Jūsų vejos sėjimas

Vejos sėklų mišinys sėjimui.

Vejos gali būti sėjamos maždaug nuo kovo mėnesio iki birželio vidurio ir nuo rugpjūčio vidurio iki spalio pradžios. Ruduo yra tinkamiausias metas sėti veją, nes šiuo metų laiku paprastai būna pakankamas kritulių kiekis, o žemė per vasarą yra sukaupusi daug šilumos. Vejos sėklos geriausiai sudygsta, kai dirvos temperatūra yra ne žemesnė nei 10 °C. Kovo mėnesį dar nevisada laikosi tokia temperatūra. Be to, gegužė jau gali būti karšta ir sausa, o prasidėjus dygimo procesui, dirvai negalima leisti išdžiūti.

Su geru mišiniu, kai sėklų kiekis nuo 15 iki 20 g/m², galima atitinkamai užauginti tankią veją, nors ir naudojant pigesnius mišinius, bet įdėjus daugiau pastangų, galima pasiekti gerų rezultatų.Pirmosiomis savaitėmis pradėjus tręšti ir aprūpinus jaunus augaliukus svarbiais elementais, susiformuos tvirti daigeliai bei šaknys. Per pirmąsias dvi savaites veja visuomet turi būti drėgna iki 5 cm gylio.

Veja rulonuose

Norint pagreitinti visas aplinkybes, veja rulonuose yra tinkamas pasirinkimas. Ji pristatoma jau paruošta ir gali būti patiesiama ant jau paruoštos dirvos faktiškai bet kuriuo metų laiku. Po to tokią veją reikia arba paprasčiausiai sumindyti arba suvoluoti ir gausiai palaistyti. Jau praėjus šiek tiek laiko, ant šios vejos galima vaikščioti.

Pirkdami veją rulonuose, įsitikinkite ar ji yra šviežia, žalia ir gyvybinga. Geriausia būtų pirkti tokiu būdu, kad nuo vejos išpjovimo iki jos patiesimo praeitų kuo mažiau laiko. Maždaug metus laiko po tokios vejos įrengimo, ją reikia pasaugoti ir neleisti kerotis piktžolėms.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.