Mulčiavimas pjaunant

Mulčiavimas.

VIKING kompanijos užsakymu, vadovaujant Vienos-Esslingeno Gamtos Išteklių ir Taikomųjų Mokslų Universitetui buvo atliekami ilgalaikiai tyrimai ir testai. Daugiau nei per 4 metus 1 000 m2 vejos plotas buvo pjaunamas naudojant standartinę vejapjovę, o nupjauta žolė visada išmetama; veja buvo gerai tręšiama su mineralinėmis trąšomis(2). Tuo pat metu lygiai toks pat vejos plotas buvo pjaunamas naudojant VIKING mulčiuojančią vejapjovę ir nupjauta žolė buvo paliekama ant vejos(1).

Rezultatas:

  • Ištisinis velėnos tankumas ir ryškesnė žalia spalva pjaunant ir mulčiuojant veją 21 kartą per metus viso vegetacinio periodo metu
  • Didesnis efektyvumas nei kas ketvirti įtręšti mineralinėmis trąšomis veją
  • Maistingosios medžiagos, grįžusios atgal į dirvą mulčiuojant, atitiko optimalius rekalavimus pagal kiekį ir sudėtį.

Nauda aplinkai.

Organinis azoto sąryšis su mulčiavimo medžiagomis apsaugo veja nuo “išblukusios” spalvos. Maistingosios medžiagos įsisavinamos lėtai, tolygiai ir vienodai. Didelis trąšų kiekis tausojamas, apsaugojant aplinką ir taupant kaštus.

Vejos pjovimas mulčiuojant sumažina vejos išdžiūvimą pagerindamas žolės augimą. Veja gerai aprūpinama maistinėmis medžiagomis ir tokiu būdu nelieka laisvos vietos piktžolėms ir samanoms. Pirminė žolės sudėties įvairomė išlieka nepakitusi. Tręšiamoje vejoje, kurioje nupjauta žolė buvo surenkama, yra priešingai ir pasitaikė ženklių pirminės žolės sudėties pasikeitimų, įtakojusių didesnę dalį vejos velėnos.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.