Būtina sezoninė priežiūra

Kuris metų laikas Jus domina?

Pavasaris

Žiemos mėnesiais lapai miršta ir vėjas nupučia juos nuo medžių bei krūmų ant vejos. Veja taip pat gali nukentėti nuo sniego dangos ir atrodyti negraži, pilkai ruda.

Išgrėbkite veją naudodami grėblį, vakuminį lapų surinkėją arba atitinkamą VIKING vejapjovę. Kuomet žemės paviršius pradžiūsta, įšyla (iki maždaug +10 °C) ir vėl prasideda augimas, išplikusius vejos plotus galima iš naujo atsėti.

Pavasarinis tręšimas padeda vejai greičiau sutvirtėti ir sužaliuoti, jeigu praėjusiais metais veja negavo pakankamai maistinių medžiagų iš mulčiavimo.

Maždaug nuo balandžio vidurio sausa žolė iš vejos gali būti pašalinama vejos aeratoriumi, kuris išpurena ir “ išvėdina” velėną. Atskiras vejos vietas ar plotus, kur vešėjo laukinės žolės ar gėlės, reikia nupjauti, kad nepribyrėtų sėklų ir šios naujai nepasisėtų. Šių vietų netręškite, nes žolės gali suvešėti ir ateinančiais metais.

Vasara

Šaknis aprūpinkite vandeniu ne dažniau nei du kart per savaitę. Tiesą sakant geriausia veją gausiai palaistyti tik kartą per savaitę ( maždaug 20 l/ m²). Dažnesnis vejos laistymas tiesiog „išlepina“ ją.

Arba nuolat pjaukite veją mulčiuojant, arba vasarą patręškite. Jeigu jūs mulčiuojate arba tręšiate su VIKING Multi-Mower™, jums nereikia tręšti vejos vasaros metu.

Karštuoju periodu leskite žolei augti aukštesnei (apytiksliai 5 cm) ir nupjaukite ją apniukusiu metu. Aukštą, „ atostogų veją“ pjaukite keliais etapais – pirmiausia ant aukščiausios pjovimo padėties, po to ant žemesnės. Iš vejos išnaikinkite nepageidaujamas piktžoles, o išplikusias ar sugadintas vietas atsodinkite vėlyvą vasarą, kad žolė kerotųsi šiltomis rudens dienomis.

Ruduo

Nuolat palaistykite veją. Jeigu pjaudami veją ją mulčiuojate, galima apsieiti be rudeninio tręšimo. Paskutinį kartą prieš žiemą veją pasistenkite nupjauti kaip galima vėliau, ypač jeigu laikosi šiltas oras.

Prieš žiemą palikite nupjautą 3-5 cm ilgio žolę, išraukite piktžoles, ištirkite dirvos rūgštingumą, fosforiškumą arba kalio kiekį. Krokų, hiacintų ir tulpių svogūnėlius pasodinkite grupėmis, kad pavasarį mirgėtų spalvomis. Naudamiesi VIKING vejapjove su vakumine lapų surinkimo funkcija, prieš žiemą sugrėbkite rudeninius lapus.

Žiema

Prieš žiemą ištuštinkite vejapjovės benzino baką. Priežastis: likęs benzinas per žiemą praranda savo degumą. Jeigu jo bake lieka, pavasarį gali kilti užvedimo problemų.

Būtina pakeisti alyvą, o esant reikalui, galima kreiptis pagalbos į VIKING įrenginių specialistus. Be to, labai svarbu laikytis naudojimosi instrukcijos nurodymų bei naudoti rekomenduojamą specialią alyvą.

Įrenginį reikia kruopščiai nuplauti, ypač po paskutinio pjovimo. Vejapjovę reikia plauti naudojant sodo žarną su šepečiu ir vandeniu.

Perspėjimas: Vandens srovė nukreipta į guolius, tarpines arba kitas variklio dalis neturi būti labai stipri, nes gali sugadinti įrenginį. Norėdami nuplauti korpuso apatinę dalį, vejapjovę paverskite atgal taip, kad elektrinis lizdas būtų nukreiptas aukštyn. Jeigu įrenginį pakreipsite į šoną, alyva gali užlieti oro filtrą arba išmetamąjį vamzdį, o tai yra daug pavojingiau už bet kokį pažeidimą.

Kai visi priežiūros darbai baigti, vejapjovė normalioje būsenoje laikoma nuo drėgmės apsaugotoje patalpoje.

Įspėjimas: Svarbu, kad vejapjovė su starterio baterijomis būtų laikoma pliusinėje temperatūroje. Ir nors įrenginys kurį laiką nedirba, jis jokiu būdu neturi būti prieinamas vaikams.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.