Vejos sėjimas

Iš karto darykite teisingai: vejos sėjimas

Graži veja negali augti skurdžioje dirvoje, ten kur yra statybinių atliekų, besislepiančių sunkiame rūgščiame priemolyje, ten kur bujoja piktžolės. Molingą ir klampią dirvą reikia maišyti su smėliu ir durpėmis, leisti jai pradžiūti. Per didelis smėlio kiekis gali pernelyg daug išdžiovinti dirvą. Vandens palaikymą reguliuoja arba pagerina durpės ir kompostas. Jeigu dirva per daug rugšti, t.y. jos pH yra žemiau 5.5., reikia nurūgštinti kalkėmis, kurios taip pat apsaugo nuo samanų formavimosi.

Žingsnis 1 iš 6: Dirvos išpurenimas

Išpurenkite visą plotą naudodami kultivatorių. Išrinkite visus akmenis arba šaknis, jeigu reikalinga, pabarstykite smėlio arba durpių ir išgrėbliuokite.

Žingsnis 2 iš 6: Susigulėjimas

Dirvai reikia leisti susistovėti, susigulėti, tai galima atlikti su lengvu volu suvoluojant sausą dirvą ir taip ateityje bus išvengta nelygumų.

Žingsnis 3 iš 6: Išlyginimas

Nelygios vietos turi būti išlygintos su grėbliu. Iš dirvos turi būti pašalinti grumstai, kad žolės sėklos tolygiai pasiskirstytų.

Žingsnis 4 iš 6: Išbarstymas

Norėdami tolygiai išbarstyti žolės sėklas ir trąšas, naudokite barstytuvą arba kruopščiai tai daryti su ranka. Geriau yra pasėti rečiau nei per daug tankiai, apytiksliai 15-20 g/m². Jeigu pasėsite per tankiai, tuomet žolės daigeliai gali nustelbti vienas kitą.

Žingsnis 5 iš 6: Sėklų „įspaudimas“ į žemę

Tolygiai išbarstytos sėklos turi būti tarsi “įspaustos” į dirvą maždaug 1 cm gylyje dygliuoto volo pagalba.

Žingsnis 6 iš 6: Laistymas

Skirtingos žolės sėklų mišinio žolelės dygsta skirtingai. Svidrės sudygsta saivaitės bėgyje, raudonosios eraičinės – per dvi savaites, o pievų žolės per tris. Dirvos paviršius turi nuolat būti atsargiai laistomas, kad gležni žolės daigeliai neišdžiūtų.

Naudingas patarimas:

Ant naujai pasėtos vejos stenkitės nevaikščioti kaip galima ilgiau. Kartkartėmis nupjaukite ją ir nuolat laistykite.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.