Padėkite – vejos problemos

Vejos problemos

Piktžolės

Tokios piktžolės kaip kiaulpienės ir usnys tik pablogina vejos išvaizdą. Pagrindinis būdas jas naikinti – dažnai pjauti žolę. Tačiau aplinkai mažiausiai kenksmingas būdas, naikinti jas tiesiog išraunant. Jeigu vejoje yra išplikusių plotų, juose piktžolėms kerotis labai palanku, todėl stenkitės tokius plotus atsėti. Piktžolėms sunku augti ir kerotis gerai prižiūrimose vejose.

Samanos

Samanos neišnaikina žolės, bet veša ten, kur neauga žolė. Samanų naikinimas herbicidais nėra veiksmingas. Samanos auga ten, kur yra silpna, reta ir per žemai pjaunama žolė. Tačiau pagerinti situaciją galima trąšų pagalba ir pjaunant žolę šiek tiek aukščiau. Jeigu samanos veša dėl pernelyg drėgnos ir šešėlinės teritorijos, reikia veją astėti atitinkamu žolės sėklų mišiniu ir nuolat tręšti tinkamomis trąšomis. Dirva, kur auga samanos, dažniausiai būna labai rūgšti. Perdidelis rūgštingumas susidaro dėl pernelyg didelio drėgmės kiekio, užsistovėjusios ir permažai “kvėpuojančios” dirvos. Neužtenka vien tik pabarstyti kalkių samanų naikinimui, būtina ir drežano sistema.

Grybeliniai užkratai

Yra daugybė grybelinių vejos užkratų, tačiau tik keletas iš jų pavojingi vejai (pvz. pelėsis). Jie atsiranda esant dideliam žolės tankumui, storai vejos velėnai, didelei drėgmei, per žemam arba per aukštam pH, pertręšimui arba storam nukritusių lapų sluoksniui žiemos metu. Gerai atnaujinta, prižiūrima veja niekada neturės grybelių, tačiau jeigu taip atsitiko kreipkitės pagalbos į specialustus.

Naudingas patarimas:

Norėdami apsisaugoti nuo grybelio:
  • Aeruokite veją kartą arba du per metus.
  • Smėliuokite dirvą kartkartėmis, taip kad ji išliktų pralaidi.
  • Niekada nepjaukite žolės per trumpai. Reguliariai galąskite vejapjovės peilius.
  • Užtikrinkite proporcingą vandens ir maistinių elementų tiekimą.
  • Netręškite azotinėmis trąšomis rudenį.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.