Sėklos

Tinkamas sėklų mišinys

Vejas sudaro skirtingų žolių mišinys. Tačiau tokie garsūs pavadinimai “Sodininko pasididžiavimas”, “Vemblio žolė” ar “Amžinai žaliuojanti” savaime nepadaro vejos tobulos. Priklausomai nuo vejos paskirties, augimo vietos ir dirvos yra parenkamos tam tikros žolių rūšys.

Aplink namus esančios vejos turi būti lengvai atsigaunančios ir paprastai prižiūrimos. Tokioms vejoms tinka mišiniai iš svidrių, Kentukio miglių ir raudonųjų eraičinų. Ploni svidrių stiebeliai auga greitai ir lengvai. Platūs ir didelis Kentukio miglių stiebeliai gerai atauga bei puikiai tinka pjovimui mulčiuojant. Ploni ir švelnūs raudonųjų eraičių stiebeliai gali būti pjaunami labai žemai, puikiai tinka pavėsingoms vietoms. Svidrės auga greitai ir gerai, bet nėra tokios tankios kaip lėčiau auganti Kentukio miglė.

Abu žolių tipai puikiai tinka pjaunamai žolei mulčiuojant. Ploni ir švelnūs raudonieji eraičiai tinka mišiniui ir palyginti gerai auga pavėsyje, tačiau jų nereikėtų nuolat žemai pjauti. Aukšti krūmai, sienos ar medžiai užstoja saulę ir pavėsyje susidaro sąlygos vešėti samanoms. Tokioms šešėlinėms vietoms reikėtų rinktis kupstinę šluotsmilgę (Deschampsia cespitosa) arba miškinę miglę (Poa nemoralis)

Naudingas patarimas:

Kad žolės daigeliai atlikų gyvybiškai svarbią fotosintezę, pjovimo aukštis pavėsyje neturėtų būti žemesnis nei 5 cm. Tai tap pat apsaugo nuo samanų.

Pasvarstymai dėl Pasaulio Futbolo taurės.

Didesnėje daugumoje futbolo aikščių, lėtai auganti Kentukio miglė (Poa pratensis) sudaro apytiksliai 75 %. Jos šaknys plačiai išsikeroja ir yra labai elastingos. Mišinys su svidre (Lolium perenne) sudaro apytiksliai 25%. Jos auga greitai ir užpildo išmindžiotus plotus, bei sudaro puikų reginį per televiziją.

Poa pratensis
Kentucky Bluegrass
Smooth meadow-grass
Festuca rubra
Red fescue
Red top
Lolium perenne
Raygrass
Stiebeliai vidutinio pločio švelnūs smulkūs
Augimas lėtai vidutiniškai labai gretai
Augimo būdas požeminės šaknys šliažiančios storos, trumpos šaknys storos, trumpos šaknys
Vieta saulėta tinka pavėsyje saulėta
Maist. el. poreikis aukštas žemas aukštas
Pjovimas pjaunamas ne žemai vidutiniškai arba žemai normaliai, apdžiūsta
Atžėlimas greitas vidutinis labai greitas
Pritaikymas daug mindžiojamoms ir universalioms vejoms universalioms ir dekoratyvioms vejoms sporto aikštėm ir žaidimų teritorijom
Tinkamumas pjovimui mulčiuojant geras nelabai geras geras

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.