Vejos priežiūra

Turėkite gražią ir sportinę veją

Pjovimas

Reguliarus pjovimas suteikia vejai tankumo ir patrauklumo. Žolės formuoja naujus šoninius stiebus, ataugas ir šaknis, o piktžolės užgožiamos. Rekomenduojamas pjovimo auštis tarp 3,5 ir 5 cm (ne trumpiau kaip 5 cm šešėlyje). Per trumpai pjaunama žolė plonėja.

Jeigu žolė labai aukšta, pjaukite ją pakopomis. Priklausomai nuo vietos, vejos tipo, laistymo ir t.t. per visą vegetacijos laikotarpį nuo balandžio vidurio iki spalio pabaigos, veja turi būti nupjaunama apie 20-25 kartus, t.y. apytiksliai kas savaitę, atsižvelgiant į augimo greitį. Reguliarus peilių galandinimas užtikrina lengvesnį pjovimą ir suteikia didesnį pasitenkinimą darbu.

Laistymas

Žolę sudaro maždaug 80% vandens. Drėgmės poreikis daugiausia priklauso nuo temperatūros ir pačios dirvos. Geriau yra laistyti dažniau po truputį nei retai, bet dideliais kiekiais. Sausais periodais veją drėkinkite vieną arba du kartus per savaitę. Dažniau laistykite po medžiais ir smėlingą dirvą. Ar drėgmės užtenka galite patikrinti su kastuvu: iškaskite maždaug 15 cm aukščio velėnos gabalėlį iš vejos ir patikrinkite ar drėgmės yra tokiame gylyje. Tokiu būdu veja išliks, nors ir paviršius bus sausas.

Tręšimas

Pavasarį (apytiksliai kovo viduryje), augimo pradžioje, vejai reikia daug trąšų. Jeigu nupjauta žolė nebuvo dažnai sugrąžinama atgal į veją mulčiaus pavidalu, pavasarinis tręšimas reikalingas kovą arba balandį.

Maistiniai elementai labai svarbūs žolės augimui, ypatingai azotas (N), kuris skatina ląstelių dalijimąsi, o tuo pačiu ir augalų formavimąsi. Maistinių medžiagų trūksta, kai augalai lėtai auga ir neturi sodrios žalios spalvos. Geros trąšos susideda iš tinkamai subalansuoto kiekio azoto, kalio karbonato, fosfato ir magnio.

Naudingas patarimas:

Trąšas pabarstykite ant nupjautos ir sauso vejos, o paskui palaistykite. Veją pjaukite ne anksčiau kaip po savaitės. Netręškite esant karštam orui.

Mulčiavimas

Pati žolė yra puiki trąša. Pjaudami su VIKING mulčiuojančia vejapjove, nupjautą žolės masę galite palikti ant vejos, kur jis suyra ir virsta vertinga organine medžiaga.

Atminkite: nupjauta žolė turi būti susmulkinta ir paskleista. Joje esantis azotas greitai mineralizuojasi ir vėl gali būti naudojamas augalų.

Rudeniniai lapai

Rudeniai lapai turi būti surinkti ne tik dėl grožio, bet ir dėl to, kad veja “neuždustų” dėl oro ir šviesos trūkumo. Pjaunant žolę tuo pačiu gali būti surenkami ir nukritę lapai. Žiemos metu žolė neturi būti ilgesnė nei 4 cm.

To start the animation you need
a Flash-Player, which
can be downloaded free of charge.