STIHL futbolo akademija ir komanda

STIHL prisijungė prie futbolo vystymo Lietuvoje 2006 metais, prieš Lietuvos salės futbolo I lygos finalinio ketverto turnyrą. Tais metais niekam nežinoma komanda (Kazlų Rūdos „Sporto centras“), įveikusi visus favoritus, tapo čempione. Vėliau ji sėkmingai rungtyniavo Lietuvos salės futbolo aukščiausioje lygoje ir Lietuvos paplūdimio futbolo lygoje (SC STIHL). STIHL futbolo komanda už sėkmingą dalyvavimą Respublikos pirmenybėse buvo net du kartus apdovanota Marijampolės apskrities viršininko „Už aukštus sportinius pasiekimus“.

Siekiame stiprinti Lietuvos vardą pasauliniame futbolo kontekste ir tikimės, kad galime tai padaryti prisidėdami prie jaunosios kartos ugdymo. 2013 metais Kauno regione savo veiklą pradėjo STIHL futbolo akademija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti sveiką gyvenseną, sudarant palankias sąlygas sportuoti visiems vaikams iš visų socialinių sluoksnių. Veikla vykdoma organizuojant reguliarias futbolo treniruotes, masines futbolo šventes, draugiškus tarptautinius turnyrus ir stovyklas. Akademiją garsina „STIHL rinktinės“ projektas, kuris jauniesiems futbolininkams suteikia galimybę varžytis su elitinių Europos klubų bendraamžiais.

Veikla ir pasiekimai:

  • Suaugę

STIHL suaugusių futbolo komanda dalyvauja Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo pirmenybėse, olimpiniuose festivaliuose, mėgėjų sporto žaidynėse bei draugiškuose futbolo turnyruose Lietuvoje ir užsienyje. Komandos nariai kviečiami atstovauti Nacionalinėms Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo rinktinėms.

  • Vaikai ir jaunimas

STIHL futbolo akademija organizuoja futbolo treniruotes ir vykdo įvairius projektus, skirtus vaikams ir jaunuoliams. Pagrindinis akademijos tikslas – jaunimui iš visų socialinių sluoksnių sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti, linksmai ir įdomiai leisti laiką. Nuo akademijos įkūrimo dienos iki pat dabar treniruotes veda profesionalūs futbolininkai. Kasmet tradiciškai organizuojami tarptautiniai vaikų futbolo turnyrai STIHL CUP, kuriuose vyksta 11 amžiaus grupių varžybos. Šiame turnyre varžosi komandos iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos ir Lietuvos. Kasmetinėje vasaros stovykloje Trakų rajone dalyvauja vaikai iš visos Lietuvos, o jiems užsiėmimus veda treneriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš JAV, Meksikos, Egipto ir Serbijos. Rinktinės projektas leidžia jauniesiems futbolininkams savo jėgas išbandyti su elitinių Europos klubų bendraamžiais (pvz.: „Tottenham Hotspur“, „Leicester City“, „Borussia Monchengladbach“ ir kt.). STIHL LT pavadinimu žaidžianti komanda nuolat dalyvauja tarptautiniuose turnyruose Anglijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Latvijoje. Be minėtų šalių Lietuvos komandos savo jėgas jau spėjo išbandyti ir su bendraamžiais iš Estijos, Vokietijos, Rusijos, Bulgarijos, Šveicarijos, Rumunijos, Belgijos, Graikijos, Danijos, Ukrainos, Baltarusijos ir egzotiškosios Gvadelupės.