2024-03-21

V-asis tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas „Steel Beavers 2024“

Kovo 20 d. prasidėjo V-asis tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas „Steel Beavers 2024“, kuris ir vėl sutrauks šios meno rūšies gerbėjus.

Parodos „Ką pasėsi 2024“ (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.) metu vyksiančiame čempionate, visi norintys galės pasigrožėti medžio drožėjų meistriškumu ir pamatyti, kaip kuriamas šis menas.

„Daugelis yra matęs tautodailininkų kūrinių iš medžio. Tačiau retas įsivaizduoja, kad medžio skulptūrą galima sukurti tokiu galingu įrankiu, kaip grandininis pjūklas. Mūsų organizuojamas Tarptautinis čempionatas yra vienintelė proga Lietuvoje savo akimis pamatyti, kaip tai vyksta. Nuo rąsto iki skulptūros – viskas atliekama žiūrovų akyse“,- sako vienas šio renginio organizatorių Andrius Vosylius.

Analogų Europoje neturinčiame, Tarptautiniame medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionate, šiais metais dalyvaus medžio drožėjai iš JAV, Mongolijos, Rumunijos, Slovėnijos, Lenkijos ir Lietuvos. Puikiai visame pasaulyje žinomi meistrai sako, kad ši meno rūšis vis populiarėja, o grandininiam pjūklui meistro rankose paklūsta ne tik medis, bet ir ledas.

„Grandininiais pjūklais galima daryti ne tik medžio, bet ir ledo skulptūras. Lapkričio mėnesį teko dalyvauti Ledo skulptūrų čempionate Jakutijoje, kur dirbome spaudžiant 50 laipsnių šaltukui. Viskas vyko ant užšalusio ežero. Po tokių potyrių nei sniegas, nei lietus neatrodo baisūs“, – juokiasi Čempionato dalyvis iš Mongolijos Lkhagva George.

Drožyba yra gyvenimo būdas, tai įrodo 27-nerių metų amerikiečio Hayden Wright istorija. Prieš ketverius metus pradėjęs drožinėti, Hayden sako, kad iš mėgstamo užsiėmimo tai tapo pragyvenimo šaltiniu, o brangiausia jo sukurta skulptūra kainavo net 15 tūks.t dolerių.

Kas nugalės V-ąjį Tarptautinį medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatą paaiškės jau kovo 23 d. Kiekvieną dieną vyksiančių greitųjų varžybų metu sukurti meno kūriniai bus parduodami aukcionuose. Tad kiekvienas atvykęs turės galimybę iš karto nusipirkti patikusį dirbinį.

Mocevičiaus firma „Ginalas“, oficialus prekės ženklo STIHL atstovas Lietuvoje, Medžio drožėjų čempionatą remia nuo jo atsiradimo Lietuvoje pradžios 2017 m. STIHL yra gerai žinomas miško ir sodo priežiūros technikos gamintojas, įskaitant ir grandininius pjūklus. STIHL įrankiai yra žinomi dėl savo ilgaamžiškumo ir patikimumo. Tai svarbu medžio drožėjams, kurie turi pasitikėti savo įranga, dirbdami sunkiomis sąlygomis.